Bramki: Dawid Czaja 13' ; 90'+5' (karny) ; Dawid Pazdro 7'

Skład: W. Filip - T. Dobosz, J. Czaja (M. Pawlik 26'), D. Bednarz, P. Noworol (K. Urban 26'), S. Koba (P. Walawender 90'), P. Dobek (Ł. Rupar 73'), B. Wawrzaszek (D. Cierpisz 80'), M. Rupar, D. Pazdro

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

I połowa:

2 min. – pierwsza ciekawa akcja w tym spotkaniu od razu zakończona golem. Prostopadłe podanie ze środkowej strefy boiska przez jednego z graczy Łąki do kolegi wbiegającego w „szesnastkę”. Futbolówka dociera do adresata, który w sytuacji „sam na sam” z Wiktorem Filipem płaskim strzałem pokonuje naszego bramkarza. Próbujący interweniować golkiper zmienia jeszcze nieco tor lotu futbolówki. LKS – Błękit 1:0

7 min. – odpowiedź Błękitu na trafienie gospodarzy. Dawid Pazdro odbiera piłkę obrońcy na granicy pola karnego miejscowych, po czym bez „opieki” zbiega w kierunku bramki i pewnie umieszcza futbolówkę w siatce. LKS – Błękit 1:1

9 min. – piłkarz Łąki uderza zza „szesnastki” w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopada jeden z gospodarzy, mija dwóch naszych zawodników i wbiega w pole bramkowe. W końcu jeden z naszych zawodników odbiera mu futbolówkę i oddala zagrożenie.

11 min.- długie wznowienie gry przez bramkarza LKS-u z „piątki”. W okolicy środka pola gracz Łąki wygrywa powietrzny pojedynek z naszym piłkarzem i przedłuża tor lotu futbolówki, która trafia do napastnika miejscowych. Ten „szukając” długiego słupka nie trafia w bramkę.

13 min. – Sylwester Koba rzuca z autu do Bartka Wawrzaszka w kierunku prawego narożnika placu gry. Ten drugi po przyjęciu piłki mija dwóch obrońców rywala wbiegając w pole karne. Następnie podaje wzdłuż linii bramkowej do niepilnowanego Dawida Czai, który dopełnia formalności. LKS – Błękit 1:2

14 min. – natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na „długi” słupek. Gracz LKS-u prostym podbiciem, z „pierwszej” piłki pokonuje Wiktora Filipa, któremu futbolówka przelatuje między nogami, po czym wpada do bramki. LKS – Błękit 2:2

22 min. – prostopadłe podanie ze środka placu gry jednego z graczy miejscowych w kierunku napastnika, który po przyjęciu piłki, z około 12 metrów, wewnętrzną częścią stopy pewnie uderza w „światło” bramki i tym samym wyprowadza swój zespół na prowadzenie. LKS – Błękit 3-2

26 min. – podwójna zmiana: Jacek Czaja ==> – Marcin Pawlik <==

Piotr Noworol  ==> – Krzysztof Urban <==

36 min. – techniczne zgranie Bartka Wawrzaszka do Michała Rupara. Strzał tego drugiego zostaje zablokowany przez jednego z obrońców. Do odbitej futbolówki doskakuje Dawid Pazdro i momentalnie uderza w kierunku „dalszego” słupka. Bramkarz Łąki z trudem paruję piłkę na rzut rożny.

38 min. – dokładna centra Dawida Czai z prawej strony boiska, wprost do  Michała Rupara. Strzał głową naszego napastnika znajdującego się na piątym metrze przed bramką miejscowych, kapitalnie wyłapuje golkiper LKS-u.

43 min. – żółta kartka: Marcin Pawlik

45+1 – dośrodkowywanej w „szesnastkę” futbolówki nie wybija żaden z graczy Łąki, a ta trafia do Sylwestra Koby, który niestety chybia celu.

45+5 – wymiana podań w naszym polu karnym przez kilku piłkarzy miejscowych. Kiedy w końcu jeden z graczy zamierza uderzyć w kierunku bramki, akcję dalekim wybieciem przerywa Sylwester Koba.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Mecz rozpoczął się niezwykle ciekawie, gdyż już w drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W kolejnych minutach padały następne bramki, i tak w ciągu dwudziestu dwóch minut gry kibice mogli obejrzeć aż pięć goli. W tym czasie praktycznie każda akcja jakiejkolwiek z drużyn kończyła się zdobyciem bramki. Oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do około 35 minuty spotkania. Końcówka pierwszej odsłony meczu wyraźnie należała do naszej drużyny. Gracze Łąki cofnęli się w oczekiwaniu na przerwę. W tym fragmencie meczu Błękit wielokrotnie efektywnie i widowiskowo rozgrywał swoje akcję,  wymieniając bardzo dokładne podanie. Gra Błękitu naprawdę mogła się podobać.

II połowa:

52 min. – dośrodkowanie Dawida Czai z narożnika boiska.Bartek Wawrzaszek, uderzając głową, przenosi futbolówkę ponad poprzeczkę bramki gospodarzy.

60 min. -  niecelny strzał gracza LKS-u z „pierwszej piłki” po wcześniej centrze z rzutu rożnego.

61 min. – lekkie uderzenie gracza miejscowych nie sprawia problemów Wiktorowi Filipowi.

67 min. – ponownie nasz golkiper wyłapuje strzał jednego z rywali.

69 min. – bardzo silny strzał Dawida Pazdro z „pierwszej” piłki mija słupek bramki Łąki.

74 min. – uderzenie Tomasza Dobosza z ponad trzydziestu metrów w sam środek bramki pewnie wyłapuje golkiper gospodarzy.

76 min. – zawodnik miejscowych otrzymuje futbolówkę za pole karnym naszej drużyny i decyduję się na uderzenie z dystansu. Kozłująca piłka sprawia problemy Wiktorowi Filipowi, który „wypluwa” ją przed siebie. Na szczęście, półleżąc popisuje się kapitalnym refleksem i broni dobitkę napastnika LKS-u.

78 min. – kolejne próba z dystanu jednego z graczy miejscowych. Nasz bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.

73 min. – zmiana: Paweł Dobek ==> – Łukasz Rupar <==

80 min. – zmiana : Bartek Wawrzaszek ==>  – Dominik Cierpisz <==

85 min. – niedokładny wyrzut z autu w wykonaniu Dawida Czai. Piłka nie dociera do adresata, którym miał być Wiktor Filip. Jeden z zawodników Łąki, ubiega naszego bramkarza, pierwszy dopada do piłki i próbuje lobem skierować futbolówkę do bramki. Na nasze szczęści robi to niecelnie.

87 min. – Dominik Cierpisz  przenosi futbolówkę ponad bramki strzelając zza „szesnastki”.

90 min. – zmiana: Sylwester Koba ==>  – Przemysław Walawender <==

90+5 min. – piłkę w polu karnym rywala otrzymuję Tomasz Dobosz. Przy próbie minięcia golkipera gości zostaje przez niego zahaczony. Sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki ustawionej na „wapnie” podchodzi Dawid Czaja i pewnym uderzeniem w lewy róg ustala wynik tego spotkania.

Podsumowanie drugiej połowy:

Początek drugiej części gry, podobnie jak koniec pierwszej należał do naszego zespołu. Z czasem jednak gra wyrównała się, a nawet na pewien czas inicjatywę  przejęli gospodarze. W samej końcówce Błękit, chcąc doprowadzić do remisu „przycisnął” miejscowych. Arbiter, ze względu na długie przerwy w grze doliczył do regulaminowego czasu gry aż pięć minut. Kiedy wydawało się, że nasz zespół bez punktów wróci do Żołyni, w dziewięćdziesiątej piątej minucie, w  polu karnym wywrócił się Tomasz Dobosz. Sędzia wskazując na jedenasty metr został ostro krytykowany przez miejscowych. Kłótnia z arbitrem doprowadziła do tego, że dwóch zawodników Łąki otrzymało czerwone kartki i musiało opuścić plac gry. Arbiter decyzji nie zmienił, a nasz zespół dopiął swego zamieniając rzut karny na gola.

Uważam, że podział punktów w dzisiejszym meczu jest jak najbardziej sprawiedliwy. Jeżeli wyeliminuje się niepotrzebne błędy w defensywie, możemy spokojnie oczekiwać kolejnych spotkań w wykonaniu naszej drużyny. Kolejny mecz już w środę. Rywalem Błękitu będzie Włókniarz Rakszawa.