Błękit Żołynia - Szarotka Rogóżno 2:0 (0:0)

Bramki: Dawid Czaja 62' ; Łukasz Rupar 90'+3'

Skład: M. Benedyk - T. Dobosz, M. Pawlik, K. Urban, D. Lic (P. Walawender 67'),  S. Koba (A. Fus 90'+3'), D. Czaja (D. Bednarz 90'+1'), B. Wawrzaszek, J. Czaja (Ł. Rupar 46'), R. Noworol, M. Rupar

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

I połowa:

2 min. – z pozoru niegroźne i zbyt „głębokie” dośrodkowanie jednego z graczy Szarotki w pole karne sprawia wiele problemów Michałowi Benedykowi. Piłka odbija się tuż przed nim  zmieniając tor lotu i myląc go. Na szczęście sytuacja zostaje opanowana.

5 min. – rajd prawym „skrzydłem” w wykonaniu Sylwestra Koby. Nasz pomocnik wbiega w „szesnastkę”, mija ze zwodem przeciwnika i oddaje strzał, który zostaje zablokowany przez zawodnika gości.

7 min. – płaskie podanie gracza przyjezdnych wzdłuż „szesnastki” dociera do kolegi z drużyny, który decyduje się na strzał z „pierwszej”. Uderzenie to było jednak zbyt lekkie i nie sprawiło kłopotów naszemu golkiperowi.

13 min. – niski strzał piłkarza Rogóżna w kierunku naszej bramki. Piłka po raz drugi w tym spotkaniu kozłuje przed naszym bramkarzem. Michał Benedyk interweniuje „na raty”.

16 min. – przejęcie futbolówki przez jednego z piłkarzy gości na prawej stronie placu gry. Szybkie dwa podania i napastnik Szarotki znajduje się w sytuacji „sam na sam” z naszym bramkarzem. Michał Benedyk wychodzi z bramki czym skraca kąt przeciwnikowi. Marcin Pawlik dogania atakującego i wybija piłkę na rzut rożny.

22 min.- zgranie głową zawodnika przyjezdnych w naszym polu karnym na piąty metr. Do futbolówki szybko doskakuje inny gracz z Rogóżna i natychmiast uderza. Oddanie celnego strzału utrudnia mu nasz golkiper. Na szczęście piłka szybuje obok słupka.

36 min. – bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego przez piłkarza przyjezdnych.

38 min. – strzał zawodnika Szarotki blokuje Tomasz Dobosz.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Dzisiejsze spotkanie obiecująco rozpoczęli nasi piłkarze. W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie pod bramką przeciwnika. Brakowało jednak „ostatniego” podania i wykończenia akcji.  Z czasem sytuacja na placu gry uspokoiła się. W dalszym ciągu częściej przy piłce utrzymywali się nasi zawodnicy ale ograniczało się to, do wymiany podań na własnej połowie. W naszych szeregach dał się zauważyć brak pomysłu na grę. Nie potrafiliśmy sprawnie przedostać się pod „szesnastkę” ekipy z Rogóżna. Pomimo tego, iż to Błękit w trakcie pierwszej odsłony częściej utrzymywał się przy piłce, to gracze Szarotki stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

II połowa:

46 min. – zmiana: Jacek Czaja ==> – Łukasz Rupar <==

48 min. – uderzenie Michała Rupar „z pierwszej piłki” piąstkuje bramkarz przyjezdnych.

49 min. – strzał z dystansu Sylwestra Koby mija bramkę przeciwnika.

54 min. – dośrodkowanie Sylwestra Koby z lewego skrzydła w kierunku Michała Rupara. Piłka jednak zagrana jest zbyt mocno i naszemu napastnikowi nie udaje się jej opanować.

62 min. – Michał Rupar wycofuje futbolówkę przed „szesnastkę” do nabiegającego na nią Dawida Czai. Nasz pomocnik uderza z „pierwszej”. Po chwili piłka ląduje w lewym górnym rogu bramki. Kapitalny gol! Błękit – Szarotka 1:0

63 min. – brutalny faul bez piłki jednego z piłkarzy Szarotki. Arbiter bez wahania wyciąga czerwoną kartkę. Poszkodowanym jest Damian Lic, który pod wpływem tego zdarzenia musi opuścić plac gry.

67 min.- zmiana: Damian Lic ==> – Przemysław Walawender <==

68 min. – „wrzutka” w „szesnastkę” z narożnika boiska w wykonaniu Przemka Walawendra nie dociera do żadnego z naszych graczy. Piłkę jednak w niefortunny sposób przyjmuje obrońca gości. Wykorzystuje to Sylwester Koba, który przechwytuje futbolówkę, a następnie posyła ją ponad bramką.

80 min. – dwójkowa akcja Bartka Wawrzaszka i Dawida Czai. Po wymianie podań między graczami, na pozycji „sam na sam” z golkiperem Rogóżna znajduje się ten pierwszy. Decyduje się na strzał „z czuba, po długim rogu”. Piłka odbija się jedynie od słupka, do czego przyczynił się bramkarz Szarotki, trącając ją końcami palców. Futbolówka pozostaje w dalszym ciągu  na placu gry. Wykorzystują ta rywale wyprowadzając szybki kontratak zakończony płaskim uderzeniem wyłapanym przez Michała Benedyka.

81 min. – Łukasz Rupar umieszcza piłkę w okienku bramki gości. Sędzia dyktuje jednak rzut wolny pośredni za użycie niedozwolonego słowa "puść".

88 min. – wstrzelenie futbolówki w pole karne przez Przemka Walawendra z kłopotami broni bramkarz Rogóżna. Bliski przejęcia piłki w tej sytuacji był Bartek Wawrzaszek.

90+1 min. zmiana: Dawid Czaja ==> – Dominik Bednarz <==

90+3 min – Przemek Walawender podaje piłkę wzdłuż linii szesnastu metrów. Nad futbolówką przeskakuje Michał Rupar i ta trafia do pozostawionego „bez opieki” Łukasza Rupara. Po strzale tego ostatniego piłka ociera się o obrońce i wpada do siatki obok zmylonego bramkarza. Błękit – Szarotka 2:0.

90+3 min. – zmiana: Sylwester Koba ==> – Adam Fus <==

Podsumowanie drugiej połowy:

W drugiej odsłonie mogliśmy zaobserwować zupełnie inne oblicze Błękitu. W końcu potrafiliśmy celnie uderzyć na bramkę Szarotki, a także rozegrać akcję na połowie rywala. Nasza drużyna kontrolowała przebieg meczu nie dopuszczając przeciwnika pod własne pole karne (zespół z Rogóżna w drugiej osłonie oddał tylko jeden celny strzał).  W dzisiejszym meczu odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo!

W meczu zabrakło niesportowych zagrań i fauli. Opinię "czystego" meczu odmienił incydent z 63 minut, podczas którego w ostry sposób potraktowany został Damian Lic. Naszemu piłkarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!