Korona II Rzeszów - Błękit Żołynia 1:2 (0:1)

Bramki: Bartek Wawrzaszek 23' ; Dawid Czaja 81' (wolny)

Skład: M. Benedyk - D. Pazdro, M. Pawlik, K. Urban, R. Noworol, P. Walawender, D. Czaja, B. Wawrzaszek, J. Czaja, T. Dobosz (D. Bednarz 83'), M. Rupar

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

I połowa:

1 min. – tuż po rozpoczęciu spotkania, futbolówkę na środku placu gry przejmuje Bartek Wawrzaszek. Podaje do Tomasza Dobosza, a ten z „pierwszej” piłki prostopadłym podaniem uruchamia Michała Rupara. Obrońca rywala skutecznym wślizgiem uprzedza jednak naszego napastnika.

6 min. – uderzenie głową Bartka Wawrzaszka, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, blokuje zawodnik miejscowych.

11 min. – niecelny strzał Tomasza Dobosza z dystansu.

14 min.- gracz Korony wycofuje delikatnie futbolówkę przed „szesnastkę” do kolegi z drużyny. Ten drugi „fałszem” posyła piłkę obok słupka.

15 min. – Dawid Czaja szuka swojej szansy z rzutu wolnego. Na kilka metrów przed bramką, futbolówka odbija się od ziemi ale nie zaskakuje bramkarza.

23 min. – dośrodkowanie w pole karne. Michał Rupar zgrywa piłkę głową na pogranicze „szesnastki”, a Bartek Wawrzaszek strzałem z półwoleja umieszcza ją w siatce tuż pod poprzeczką. Korona – Błękit 0:1

26 min. – prostopadłe podanie jednego z piłkarzy gospodarzy w kierunku napastnika świetnie wyłapuje Michał Benedyk.

28 min. – Bartek Wawrzaszek lekkim lobem nad przeciwnikiem podaje do Michała Rupara. Ten drugi wypatruje wbiegającego w pole karne Jacka Czaję, kierując do niego futbolówką. Niestety nasz boczny pomocnik przyjmując piłkę pomaga sobie ręką.

38 min. – uderzenie Dawida Pazdro z rzutu wolnego na „raty” broni golkiper miejscowych.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Stroną przeważającą w pierwszych czterdziestu pięciu minutach był Błękit. Nasi zawodnicy swobodnie i przyjemnie dla oka wymieniali podania między sobą. Nawet znajdując się pod presją przeciwnika nie wybijali bezmyślnie piłki do przodu ale szukali możliwości podania do partnera. Bardzo dobrze funkcjonowała linia defensywna, która w bardzo niewielu przypadkach dopuściła do zagrożenia ze strony gości.

II połowa:

53 min. – Bartek Wawrzaszek próbuje zaskoczyć bramkarza strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety chybia celu.

56 min. – zamieszanie pod bramką Błękitu. Nasi obrońcy zbyt lekko wybijają futbolówkę, z czego korzysta piłkarz Korony. Momentalnie doskakuje do piłki ale posyła ją nad poprzeczką.

57 min. – szybka odpowiedź naszej ekipy na akcję gospodarzy. Z prawej strony na pogranicze pola karnego „centruje” Tomasz Dobosz. Adresatem podania jest Bartek Wawrzaszek, który strzelając z „pierwszej” nie trafia w bramkę.

59 min. – dośrodkowanie Tomasza Dobosza z narożnika boiska w „szesnastkę”. Na piłkę nabiega niepilnowany Krzysztof Urban, wyskakuje do główki… i uderza piłkę tuż nad poprzeczką.

62 min. – Bartek Wawrzaszek ze zwodem mija jednego z rywali, następnie wbiegając w szesnastkę decyduje się na strzał, który mija słupek.

63 min. – niskie zgranie w pole karne w wykonaniu gracza Korony. Napastnik miejscowych tuż przy „bliższym” słupku lekko trąca futbolówkę w kierunku bramki. Dobrze interweniuje Michał Benedyk.

65 min. – miękkie dośrodkowanie w obręb naszej bramki ze stałego fragmentu gry. W zamieszaniu, jednemu z piłkarzy gospodarzy udaje się dopaść do piłki i oddać strzał. Błękit przed utratą gola ratuje Michał Benedyk. Po świetnej interwencji, w posiadaniu piłki znajdują się nasi piłkarze. Jeden z nich pięknym podaniem uruchamia Michała Rupara. Obrońca Korony dogania biegnącego bez „opieki” od połowy boiska napastnika z Żołyni i uniemożliwia mu pokonanie golkipera.

69 min. – Tomasz Dobosz kieruje długi przerzut do Dawida Czai, który po przyjęciu odgrywa futbolówkę do swojego brata. Jacek przenosi piłkę nad poprzeczką.

75 min. – podobna akcja w wykonaniu naszego zespołu do tej, która zakończyła się golem. Tym razem jednak Bartek Wawrzaszek przestrzelił.

78 min. – rzut wolny dla gospodarzy z około 20 metrów. Bezpośredni strzał na bramkę jednego z piłkarzy broni Michał Benedyk ale przy dobitce innego zawodnika pozostaje bezradny. Korona – Błękit 1:1

81 min. – stały fragment gry dla Błękitu. Do piłki ustawionej na około 25 metrze podchodzi Dawid Czaja i decyduje się na uderzenie. Futbolówka zmierza w kierunku „dalszego” słupka, odbija się tuż przed linią bramkową, a następnie wpada do siatki. Korona – Błękit 1:2

83 min. – zmiana: Tomasz Dobosz ==> – Dominik Bednarz <==

87 min. – piłka po strzale głową Michała Rupar ląduje jedynie na górnej siatce.

90 min. – kolejny rzut wolny z bliskiej odległości dla gospodarzy. Michał Benedyk popisuje się najwyższej klasy paradą i broni ten groźny, mierzony strzał!

Podsumowanie meczu:

Po przerwie, zespół Korony wyszedł na boisko bardzo zmotywowany do gry. Od początku starał się doprowadzić do wyrównania. Pod naciskiem rywala, zaczęły się pojawiać drobne błędy wśród naszych, jak dotąd dobrze spisujących się defensorów. Akcje Błękitu, ograniczały się głownie do kontrataków. Dominacja Korony przyniosła efekt w postaci gola w 79 minucie. Na szczęście po tej sytuacji, nasi piłkarze nie załamali się i bardzo szybko odpowiedzieli na trafienie miejscowych. Ponownie rywal musiał gonić wynik. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo za sprawą stałych fragmentów gry dla gospodarzy w okolicach naszej „szesnastki”. Na szczęście dobry rezultat udało się „dowieźć do końca”.

W porównaniu do meczu z Szarotką, w dzisiejszym spotkaniu Błękit zaprezentował się lepiej. Dało się zauważyć „pomysł” na grę wśród naszych zawodników. Poprawie uległa dynamika akcji, które w wielu przypadkach rozgrywane były z tzw. „klepki”, co zmuszało przeciwników do biegania za piłką.