Plantator Nienadówka - Błękit Żołynia 1:3 (1:2)

Bramki: Michał Rupar 7' ; Marcin Dudek 37' i 53'

Skład: M. Benedyk - D. Pazdro, D. Lic (M. Połeć 89'), K. Urban, G. Fus, P. Walawender (J. Czaja 80'), D. Czaja, B. Wawrzaszek, R. Kostewicz, M. Dudek (Ł. Rupar 59'), M. Rupar

Relacja, zdjęcia oraz filmik z meczu w rozwinięciu newsa...

I połowa:

3 min. –gospodarze krótko rozgrywają rzut rożny. Zawodnik po otrzymaniu podania z narożnika boiska decyduje się na uderzenie. Piłka zatrzymuje się na słupku bramki strzeżonej przez Michała Benedyka

4 min. –prostopadłe podanie Michała Rupara do Marcina Dudka. Ten drugi, po przyjęciu futbolówki oddaje strzał, który mija bramkę miejscowych.

7 min. –rzut wolny dla Błękitu na lewej stronie placu gry. Po dośrodkowaniu Dawida Czai, Michał Rupar otwiera wynik meczu. Niepilnowany w „szesnastce” uderza piłkę głową, a ta tuż przy słupku wpada do siatki. Plantator - Błękit 0-1!

18 min. –nieporozumienie wśród naszych obrońców. Kozłująca futbolówka mija naszych graczy. Bliski jej przejęcia jest napastnik miejscowych, ale uprzedza go Michał Benedyk

21 min. –kolejna „wrzutka” Dawida Czai w pole karne ze stałego fragmentu gry. Piłka trafia do Przemka Walawendra, który znajdując się plecami do bramki decyduje się na strzał „z pierwszej”. Niestety strzał chyba celu

27 min. –szybka akcja w wykonaniu naszych piłkarzy. W pole karne piłkę posyła Rafał Kostewicz, gdzie Michał Rupar uderza ją „nieczysto” głową

30 min. –ponownie Rafał Kostewicz zagrywa długa piłkę w kierunku naszych napastników. Tym razem szybszy jednak jest golkiper Nienadówki.

31 min. –Bartek Wawrzaszek uderza w kierunku bramki ze stałego fragmentu gry. Niefortunnie interweniujący bramkarz wypuszcza futbolówkę z rąk. Do piłki momentalnie doskakuje Rafał Kostewicz i pakuje ją do siatki. Sędzia liniowy unosi chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną, na której prawdopodobnie znajdował się jedynie Michał Rupar.

34 min. – Sędzia dyktuje „jedenastkę” dla miejscowych. Według niego, tym który przewinił w naszym polu karnym był Grzegorz Fus. Zawodnik Nienadówki zamienia rzut karny na bramkę, chociaż Michał Benedyk był bliski sparowania tego strzału. Plantator - Błękit 1-1!

37 min. – Grzegorz Fus tym razem staje się jednym z bohaterów naszej akcji ofensywnej. Zagrywa kapitalne, prostopadłe podanie przez środek boiska do Marcina Dudka. Nasz napastnik  umieszcza futbolówkę w siatce, trącając ją wcześniej czubkiem buta przed próbującym interweniować bramkarzem. Plantator - Błękit 1-2!

41 min. –Dawid Czaja uderza z rzutu wolnego. Golkiper Planataora paruje strzał na rzut rożny.

43 min. –Dawid Pazdro źle obliczył lot zmierzającej ku niemu piłki. Futbolówka minęła go i stała się łupem dla napastnika rywali. Przytomnie w tej sytuacji zachował się Michał Benedyk, który wyszedł z linii bramkowej i pewnie zablokował strzał gracza gospodarzy.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Błękit dyktował warunki na placu gry niemal przez całą pierwszą odsłonę spotkania. Dobrze funkcjonowała linia defensywna, która w dużym stopniu utrudniała przedostanie się piłki w nasze pole karne. Oba zespoły starały się grać długimi prostopadłymi podaniami. Lepsi w tym elemencie okazali się nasi piłkarze. Plantator stworzył sobie jedynie dwie sytuacje, które zasłużyły na uwagę: strzał w słupek w pierwszych minutach gry i rzut karny zamieniony na gola.

II połowa:

47 min. –strzał Bartka Warzaszka zza pola karnego broni golkiper Nienadówki

53 min. – Dawid Czaja podaje na prawe „skrzydło” do Michała Rupara, który po chwili zastanowienia „centruje” futbolówkę w „szesnastkę”. Tam nieporozumienie dwóch obrońców gości wykorzystuje Marcin Dudek i strzałem z kilku metrów ustala wynik spotkania. Plantator - Błękit 1-3!

59 min. –zmiana: Marcin Dudek <== , Łukasz Rupar ==>

65 min. –Rafał Kosetwicz próbuje zaskoczyć golkipera, uderzając bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego tuż przy bocznej linii boiska. Piłka ląduje na górnej siatce

66 min. –kontratak miejscowych zakończony silnym i jednocześnie niecelnym uderzeniem z dystansu.

68 min. –piłkę w okolicach narożnika boiska otrzymuje Bartek Wawrzaszek. Przekłada futbolówkę na lewą nogę, po czym decyduje się na strzał. Niestety trafia „nieczysto” w piłkę i ta w bezpiecznej dla bramkarza odległości mija bramkę

80 min. –zmiana: Przemek Walawender <== , Jacek Czaja ==>

86 min. –dośrodkowanie w wykonaniu zawodnika Planatoru zmierzało pod porzeczkę bramki Błękitu. Michał Benedyk interweniuje, wybijając futbolówkę na rzut rożny

89 min. – zmiana: Damian Lic <== , Marcin Połeć ==>

89 min. –niecelny strzał z dystansu gracza miejscowych

Podsumowanie meczu:

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Błękit odniósł zasłużone zwycięstwo na trudnym terenie w Nienadówce. Trzecia bramka zdobyta przez naszych piłkarzy praktycznie ustaliła wynik meczu, ale jednocześnie spowodowała oddanie inicjatywy rywalowi. Z przewagi Plantatora w końcówce nie wyniknęło nic, gdyż dobra gra defensywy Błękitu nie pozwoliła miejscowym na zdobywanie goli. Dało się zauważyć, że gospodarze nie mieli pomysłu jak rozmontować nasz blok obronny.