Astra Medynia Głogowska - Błękit Żołynia 1:1 (1:1)

Bramka: Bartek Wawrzaszek 39'

Skład: M. Benedyk - R. Kostewicz (S. Koba 9'), M. Połeć, K. Urban, D. Lic, R. Noworol (Ł. Rupar 80'), B. Wawrzaszek, D. Czaja, P. Walawender, M. Dudek, M. Rupar

Relacja z meczu oraz zdjęcia w rozwinięciu newsa...

I połowa:

2 min. - Bartek Wawrzaszek zbyt krótko wybija piłkę głową z naszego pola karnego. Ta trafia do zawodnika Astry, który strzałem „z pierwszej piłki” posyła ją nad poprzeczką.

4 min. - dośrodkowanie prawej strony placu gry w wykonaniu jednego z piłkarzy miejscowych. Futbolówkę kilka metrów przed naszą bramką strąca głową napastnik gości. Strzał ten nie sprawia problemów Michałowi Benedykowi.

6 min. - Michał Rupar zagrywa do Bartka Wawrzaszka, który próbuje znaleźć drogę do bramki uderzeniem „z pierwszej piłki”. Strzał ten blokuje obrońca, ale piłka ponownie trafia do naszego pomocnika. Niestety, poprawka pierwszego uderzenia przelatuje ponad bramką.

8 min. – jeden z graczy Medyni  jest bliski otwarcia wyniku spotkania, kiedy strzałem głową próbuje przelobować  golkipera Błękitu. Na nasze szczęście nie trafia w bramkę.

9 min. – zmiana spowodowana kontuzją naszego gracza: Rafał Kostewicz <== – Sylwester Koba ==>

13 min. – Bartek Wawrzaszek wystawia futbolówkę Marcinowi Dudkowi. Strzał tego drugiego jest jednak bardzo niecelny.

18 min. – błąd w naszej linii defensywnej wykorzystują zawodnicy gospodarzy przejmując piłkę. Następnie, jeden z miejscowych prostopadłym podaniem „uruchamia” kolegę z zespołu. Przytomne wyjście z bramki Michała Benedyka ratuje sytuacje.

20 min. – strzał Dawida Czai z rzutu wolnego wyłapuje bramkarz Medyni.

28 min. – rajd Marcina Dudka prawa stroną boiska. Nasz napastnik po minięciu dwóch rywali, w momencie kiedy znajduje się tuż przy końcowej linii boiska, zagrywa piłkę do wbiegającego w „szesnastkę” Sylwestra Koby. Niestety ten drugi nie trafia w futbolówkę.

29 min. – płaskie uderzenie zawodnika Astry zza pola karnego paruje Michał Benedyk. Do wybitej przez niego futbolówki dopada inny gracz miejscowych i pakuje ją pewnie do siatki. Astra – Błękit 1:0

30 min. – Marcin Dudek posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką strzelając z rzutu wolnego.

32 min. –stały fragment gry dla gospodarzy na lewym „skrzydle”. Gracz Medyni dośrodkowuje w pole karne, Michał Benedyk wychodzi z bramki lecz mija się z szybująca piłką, która po chwili ląduje na słupku.

35 min. – najbardziej kontrowersyjny moment meczu. Rzut rożny dla Błękitu, dośrodkowanie w pole karne i strzał głową w wykonaniu jednego z naszych piłkarzy. Po uderzeniu futbolówka odbija się od poprzeczki, a następnie ląduje za liną bramkową. Sędzia nie sygnalizuje bramki, a zawodnicy Astry wybijają piłkę daleko poza „szesnastkę”. Później, golkiper gospodarzy przyznał, że gol powinien zostać uznany.

39 min. – niemalże kopia akcji z 28 minuty. Ponownie z prawej strony w pole karne zagrywa Marcin Dudek, gdzie  znajduje się Bartek Wawrzaszek. Nasz pomocnik pewnie wykorzystuje świetną sytuację i umieszcza futbolówkę w siatce. Astra – Błękit 1:1

42 min. –nieudany strzał z dystansu jednego z gospodarzy.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Już od pierwszej minuty dało się zauważyć, że żadna z drużyn nie sprzeda tanio swojej skóry. Zarówno piłkarze Astry, jak i Błękitu rozpoczęli ten mecz bardzo zmotywowani. Obserwowaliśmy mnóstwo walki i starć. Może i nie oglądaliśmy wielu finezyjnych zagrań, ale niewątpliwie, składne rozgrywanie akcji w dzisiejszym meczu utrudniało boisko. Stan murawy budził wiele zastrzeżeń (dużo kałuż i błota). Początek spotkania nie był udany dla Błękitu, gdyż już w dziewiątej minucie, z powodu kontuzji, boisko opuścić musiał Rafał Kostewicz.

II połowa:

51 min. –strzał głową, po wcześniejszej „centrze” z prawej strony, pewnie wyłapuje Michał Benedyk.

54 min. –groźny kontratak gospodarzy. Piłkarz Astry zagrywa z lewego „skrzydła” do kolegi z zespołu. Adresat podania tuż przed Michałem Benedykiem źle przyjmuje piłkę co wykorzystuje nasz golkiper i pewnie interweniuje.

59 min. –uderzenie zawodnika miejscowych zza „szesnastki” chybia celu.

64 min. –strzał Bartka Wawrzaszka z pogranicza pola karnego przelatuje obok słupka.

68 min. –jeden z graczy Astry wstrzeliwuje futbolówkę w „szesnastkę”. Zamykający akcję piłkarz nie sięga piłki i ta opuszcza plac gry.

76 min. –piłkarz Astry za faul popełniony na Michale Ruparze otrzymuje druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

80 min. –zmiana: Rafał Noworol <==  – Łukasz Rupar ==>

84 min. –bliski szczęścia jest Dawid Czaja. Jego strzał z rzutu wolnego, zmierzający tuż pod poprzeczkę, wybija bramkarz Medyni.

85 min. –niecelny strzał głową Marcina Dudka po wcześniejszej „wrzutce” z narożnika boiska.

87 min. –czerwona kartka dla Damiana Lica

89 min. –zawodnik Astry próbuje zaskoczyć naszego golkipera strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Futbolówka zmierza w sam środek bramki i zostaje pewnie wyłapana przez Michała Benedyka.

90+2 min. –kapitalna akcja w wykonaniu Błękitu. Sylwester Koba zagrywa długą piłkę do Marcina Dudka, któremu w przyjęciu futbolówki przeszkadza obrońca rywali. Mimo krycia, naszemu napastnikowi udaję się dograć do Michała Rupara, który natychmiast pięta podaje do Dawida Czai. Dawid pomimo obstawy dwóch przeciwników przebiega z futbolówką kilka metrów w kierunku bramki, po czym oddaje strzał o centymetry mijający słupek.

Podsumowanie meczu:

W drugiej odsłonie meczu, podobnie jak i w pierwszej, oglądaliśmy dużo walki i zaciętości. Żadna z drużyn w pełni nie dominowała na placu gry.  W samej końcówce, dwukrotnie bliski rozstrzygnięcia losów spotkania był Dawid Czaja. Gra Błękitu może nie była piękna, ale nasi zawodnicy wykazali dziś większą determinację niż tydzień temu w pojedynku z Dylągówką. Dzisiejszy remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym i powinien usatysfakcjonować obydwa zespoły.

Rafałowi Kostewiczowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!