Błękit Żołynia - Start Brzóza Stadnicka 1:1 (0:1)

Bramka: Bartek Wawrzaszek 67'

Skład: M. Benedyk - T. Dobosz (G. Dudek 79'), K. Urban, R. Noworol (M. Pawlik 84'), D. Lic (M. Połeć 79'), D. Czaja, Ł. Rupar (S. Koba 46'), B. Wawrzaszek, J. Czaja (do 57' - dwie żółte kartki), M. Dudek, M. Rupar

Relacja, zdjęcia i filmik w rozwinięciu...

I połowa:

8 min. – niskie dośrodkowanie Dawida Czai z rzutu wolnego, z lewej strony placu gry. Piłka w zamieszaniu podbramkowym odnajduje Jacka Czaję, który mocnym uderzeniem przenosi ją nad poprzeczką.

14 min. – „centra” zawodnika Startu w „szesnastkę” jest zagrana zbyt mocno. Napastnik przyjezdnych próbuje jednak z ostrego kąta, strzałem z „pierwszej piłki” zaskoczyć Michała Benedyka, lecz nie trafia w światło bramki.

16 min. – Marcin Dudek znajdujący się blisko narożnika boiska wycofuje futbolówkę do Jacka Czai, który natychmiast decyduje się na uderzenie. Siła strzału była jednak zbyt słaba by mógł on sprawić problemy bramkarzowi Brzózy – Grzegorzowi Ciskowi.

22 min. – piłkarz gości zagrywa piłkę wzdłuż linii pola karnego do nadbiegającego kolegi. Uderzenie z „pierwszej” tego drugiego mija słupek naszej bramki.

24 min. – prostopadłe zagranie Łukasza Rupara w kierunku Marcina Dudka. Nasz napastnik opanował futbolówkę już prawie na linii końcowej boiska, więc jego strzał w kierunku bramki został pewnie wyłapany przez golkipera.

26 min. – podobna sytuacja do tej sprzed dwóch minut. Tym razem jednak Marcin Dudek podaje piłkę wzdłuż bramki, na piąty metr, gdzie czyhający na futbolówkę  Łukasz Rupar zostaje uprzedzony przez obrońcę rywali.

32 min. – stały fragment gry dla Startu na prawej stronie boiska, tuż przy linii bocznej pola karnego. Napastnik zespołu przeciwnego – Marek Sobuś decyduje się na bezpośredni strzał na bramkę. Idealnie uderzona piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. Błękit – Start 0:1

37 min. – lekkie górne podanie w kierunku napastnika Brzózy znajdującego się na pograniczu „szesnastki”. Na nasze szczęście, ów piłkarz nie potrafi na tyle skutecznie opanować podania aby znaleźć się w sytuacji „sam na sam” z Michałem Benedykiem.

39 min. – do dośrodkowanej z rzutu wolnego w pola karne futbolówki wychodzi nasz bramkarz. Zawodnik gości ubiega naszego golkipera i trąca futbolówkę głową posyłając ją nad poprzeczką.

43 min. – napastnik przyjezdnych znajdującym się pod kryciem naszego obrońcy otrzymuje podanie stojąc tyłem do bramki. Po opanowaniu piłki udaje mu się odwrócić i oddać płaski strzał, który paruje Michał Benedyk.

45+2 min. – krótko rozegrany rzut rożny przez naszych piłkarzy. Dawid Czaja zbiega z futbolówką w kierunku pola karnego, po czym technicznym strzałem „szuka dalszego słupka”. Niestety chybia celu.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Słoneczna pogoda i wysoka temperatura nie pomagały dzisiaj graczom żadnej z drużyn, ale jednocześnie przyciągnęły na stadion dużą rzeszę kibiców, których nie rozpieszczała gra zawodników. Oglądający dzisiejsze zawody, od pierwszych minut oglądali typowy „mecz walki”, nie obfitujący w przesadną ilość sytuacji podbramkowych. Zawodnicy obydwu zespołów nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej sytuacji „z gry”, a gol dla Startu padł po strzale z rzutu wolnego.

II połowa:

46 min. – zmiana: Łukasz Rupar <== – Sylwester Koba ==>

57 min. – druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jacek Czaja.

60 min. – groźny kontratak Brzózy. Zawodnik rywali wykłada piłkę przed bramkę koledze z zespołu. Nadbiegający gracz fatalnie pudłuje – nie trafia niemalże do pustej bramki.

67 min. – Rafał Noworol rzuca futbolówkę z autu w kierunku Bartka Wawrzaszka. Ten drugi, po opanowaniu zagrania, nieatakowany przez zawodników rywali, podbiega z piłką kilkanaście metrów i kiedy znajduje się na granicy „szesnastki” decyduje się na płaski strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku. Błękit – Start 1:1

76 min. – Dawid Czaja był bliski zaskoczenia Grzegorza Ciska, kiedy po jego dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, żaden z graczy nie zmienia toru lotu futbolówki i ta o centymetry mija bramkę gości.

79 min. – bardzo mocne wstrzelenie futbolówki w „szesnastkę” w wykonaniu Marcina Dudka. Znajdujący się kilka metrów przed bramką Sylwester Koba wślizgiem stara się skierować piłkę do siatki, lecz nie sięga jej.

79 min. – podwójna zmiana: Tomasz Dobosz <== – Grzegorz Dudek ==>, Damian Lic <==  – Marcin Połeć ==>

83 min. – Sylwester Koba zagrywa do Michała Rupara, który kończy akcję bardzo niecelnym strzałem.

84 min. – zmiana: Rafał Noworol <== – Marcin Pawlik ==>

90+1 min. – Michał Rupar wypatruje czkającego na podanie w polu karnym Marcina Dudka. Ten drugi, po przyjęciu futbolówki podprowadza ją kilka metrów, markuje uderzenie prawą nogą, a następnie po przełożeniu jej na lewą stopę oddaje strzał. Piłka w ostatniej chwili odbija się jeszcze od nogi interweniującego stopera Startu - Mirosława Sandra, po czym o przelatuje tuż obok słupka.

90+2 min. – Marcin Pawlik niecelnie uderza głową po „centrze” z rzutu rożnego.

90+3 min. – napastnik przyjezdnych nie jest w stanie opanować piłki po prostopadłym podaniu i ta znajduje się w rękawicach Michała Benedyka.

Podsumowanie meczu:

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. W dalszym ciągu, kibice licznie zgromadzeni na stadionie oglądali mecz bez wielu emocjonujących momentów. Niewątpliwie, naszym zawodnikom należy się pochwała za to, że grając w dziesięciu potrafili doprowadzić do wyrównania.  Uważam, że wynik remisowy, jaki padł w dzisiejszym spotkaniu derbowym jest sprawiedliwy i nie krzywdzi żadnej ze stron.