Szarotka Rogóżno - Błękit Żołynia 2:1 (1:0)

Bramka: Marcin Dudek 62'

Skład: M. Benedyk - T. Dobosz (R. Kostewicz 46'), M. Połeć (M. Pawlik 46'), K. Urban, G. Fus, P. Walawender, B. Wawrzaszek (A. Fus 80'), D. Czaja, J. Czaja, M. Dudek, M. Rupar

Relacja, zdjęcia i filmik w rozwinięciu...

I połowa:

5 min. – długi wyrzut z autu w wykonaniu zawodnika Szarotki dociera w nasze pole karne. Futbolówka nie zostaje wybita przez żadnego gracza, dociera aż na przeciwległą stronę „szesnastki”. Tam piłka „odnajduje” jednego z miejscowych, który płaskim strzałem na „bliższy słupek” otwiera wynik meczu. Szarotka – Błękit 1:0

6 min. – Tomasz Dobosz posyła dalekie, górne podanie w obręb „szesnastki” gospodarzy. Michał Rupar „przedłuża” to zagranie w kierunku Marcina Dudka. Bramkarz miejscowych opuszcza linię bramkową chcąc zdążyć do piłki przed naszym napastnikiem. Marcin dopada do futbolówki wcześniej od golkipera, następnie w bardzo łatwy sposób ogrywa go, po czym strzela zbyt mocno i posyła piłkę ponad poprzeczką.

10 min. – kolejny wrzut z autu w naszą „szesnastkę”. Futbolówkę głową w kierunku naszej bramki trąca piłkarz Rógóżna. Uderzenie to zostaje zablokowane. Poprawka wspomnianego zawodnika ponownie trafia w gracza Błękitu.

11 min. – strzał ziemią piłkarza gospodarzy z około jedenastu metrów broni Michał Benedyk.

13 min. – defensor Szarotki zbyt słabo wybija futbolówkę spod własnego pola karnego. Przejmuje ją Marcin Dudek i natychmiast decyduje się na strzał z powietrza. Szybująca w środek bramki piłka nie sprawia problemów golkiperowi.

23 min. – górne podanie za naszą linię obronną, w kierunku napastnika miejscowych. Michał Benedyk wychodząc z bramki stara się przechwycić zagranie gospodarzy. Piłkę stara się także wybić znajdujący się pod presją napastnika Szarotki Marcin Połeć i to on jest szybszy od naszego bramkarza. Niestety trąca głową futbolówkę zbyt lekko i ta nie opuszcza placu gry. Dobiega do niej gracz Rogóżna i uderza z „pierwszej piłki”. Strzał ten w ostataniej chwili blokuje Krzysztof Urban.

24 min. – prostopadłe zagranie Dawida czai w kierunku Marcina Dudka. Golkiper opuszcza linię bramkową i przecina podanie. Futbolówką trafia pod nogi Michała Rupara, który widząc pustą bramkę decyduje się na uderzenie „lobem”. Niestety robi to zbyt mocno.

27 min. – nieudany strzał z dystansu w wykonaniu piłkarza Rogóżna.

29 min. – po zamieszaniu w „szesnastce” gospodarzy piłkę przechwytuje Michał Rupar, odwraca się z nią w kierunku bramki i płasko uderza w kierunku „długiego rogu”. Niestety piłka przelatuje tuż obok słupka.

35 min. – kolejny niecelny strzał miejscowych zza pola karnego Błękitu.

40 min. – rzut z autu w naszą „szesnastkę”. Futbolówka dociera do ustawionego tyłem do bramki napastnika miejscowych, który po opanowaniu podania zagrywa do nadbiegającego kolegi. Ten drugi nie przyjmując piłki oddaje strzał, który paruje Michał Benedyk.

41 min. – gracz Rogóżna wbiegając w nasze pole karne mija dwóch naszych piłkarzy. Akcję kończy niecelnym strzałem na „dalszy słupek”.

43 min. – Marcin Połeć posyła długie podanie do Marcina Dudka. Ten drugi stara się przelobować bramkarza, lecz zbyt lekko uderza piłkę.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Szybko zdobyta bramka przez ekipę Szarotki dodała „wiatru w żagle” tej drużynie. Zespół miejscowych stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich w pierwszej odsłonie meczu. Częściej też utrzymywał się przy piłce oraz szybciej i płynniej przeprowadzał akcje ofensywne. Akcję Błękitu ograniczały się głównie do długich piłek zagrywanych przez obrońców w kierunku naszych napastników.

II połowa:

46 min. – podwójna zmiana: Tomasz Dobosz <== – Rafał Kostewicz ==> , Marcin Połeć <== – Marcin Pawlik ==>

48 min. – piłkarz Rogóżna decyduje się na uderzenie zza „szesnastki”. Trafia jednak „nieczysto” w piłkę, tak że ta zmierza w kierunku autu bramowego. Innemu zawodnikowi miejscowych udaje się dogonić futbolówkę. Gracz ten, po jej opanowaniu, oddaje strzał niemal z końcowej linii boiska. Uderzenie paruje Michał Benedyk. Dochodzi do niewielkiego zamieszania podbramkowego, z którego korzysta napastnik gospodarzy. Udaje mu się przechwycić piłkę, a chwilę później  posłać ją w „okienko” naszej bramki. Szarotka – Błękit 2:0

56 min. – dośrodkowanie Dawida Czai w pole karne Szarotki, gdzie Bartek Wawrzaszek głową kieruje futbolówkę do siatki. Bramka nie zostaje uznana, gdyż sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną.

58 min. – niski strzał z dystansu piłkarza gospodarzy pewnie wyłapuje Michał Benedyk.

62 min. – stały fragment gry dla Błękitu blisko prawego narożnika „szesnastki” miejscowych. Rafał Kostewicz decyduje się na bezpośrednie uderzenie w tej sytuacji. Golkiper gospodarzy popełnia błąd podczas interwencji strzału – „wypluwa” przed siebie futbolówkę, która zmierzała w sam środek bramki. Wykorzystuje to Marcin Dudek. „Pakuje” piłkę pod poprzeczkę zdobywając tym samym kontaktowego gola dla naszego zespołu. Szarotka – Błękit 2:1

69 min. – zawodnik Rogóżna oddaje niecelny strzał w kierunku naszej bramki po wcześniejszym podaniu z autu od kolegi z drużyny.

70 min. – akcja na prawym „skrzydle” gospodarzy. Marcin Pawlik nie trafia w futbolówkę czym stwarza okazję do dośrodkowania zawodnikowi Szarotki. Zagraną wzdłuż linii bramkowej piłkę na rzut rożny wybija Krzysztof Urban.

73 min. – Marcin Dudek „centruje” w „szesnastkę” z lewej strony placu gry. Futbolówkę na piątym metrze przed bramką przyjmuje Bartek Wawrzaszek, stając tym samym przed doskonałą okazją do zdobycia wyrównującego gola. Niestety posyła piłkę ponad poprzeczką.

80 min. – uderzenie zawodnika miejscowych paruje Michał Benedyk.

80 min. – zmiana: Bartek Wawrzaszek <== – Adam Fus ==>

81 min. – niecelny strzał z dystansu w wykonaniu piłkarza gospodarzy.

85 min. – ponownie jeden z zawodników Rogóżna decyduje się na uderzenia zza pola karnego. Najpierw futbolówkę przed siebie odbija nasz golkiper, po czym zagrożenie oddalają nasi defensorzy.

87 min. – kolejny wrzut z autu w naszą „szesnastkę”. Jeden z graczy miejscowych dochodzi do strzału głową. Kapitalną paradą popisuje się Michał Benedyk – wybija piłkę na rzut rożny.

Podsumowanie meczu:

Podobnie jak i w pierwszej połowie, tak i po przerwie Błękit bardzo szybko stracił barmkę. Naszym piłkarzom udało się jednak dosyć szybko zdobyć kontaktowego gola, co dawało nadzieję na wywiezienie z Rogóżna korzystnego rezultatu. W stosunku do pierwszej części spotkania, gra naszych piłkarzy w drugiej odsłonie nieco się poprawiła. Potrafiliśmy stworzyć sobie więcej sytuacji podbramkowych. W całym spotkaniu wiele problemów naszym graczom sprawiły dokładnie zagrywane wyrzuty z autu przez jednego z pomocników miejscowych. Po jednej z tego typu akcji padła bramka dla Szarotki. Jeżeli chodzi o sytuację Błękitu, to szczególnie możemy żałować tej z szóstej (okazja Marcina Dudka) i siedemdziesiątej trzeciej minuty (szansa Bartka Wawrzszka). Ponadto, na dzisiejszy mecz, do składu po kontuzji odniesionej w Medyni Głogowskiej wrócił Rafał Kostewicz. Niestety nasz piłkarz nie mógł długo nacieszyć się grą, gdyż na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra odnowił mu się uraz.