Błękit Żołynia - Korona II Rzeszów 3:3 (0:2)

Bramki: Dawid Czaja 71' (karny), Michał Rupar 87' , Krzysztof Urban 89'

Skład: M. Benedyk - R. Noworol, M. Pawlik, K. Urban, G. Fus (A. Fus 77'), S. Koba (P. Walawender 73'), Ł. Rupar, D. Czaja, J. Czaja, M. Dudek, M. Rupar

Relacja, zdjęcia i filmik w rozwinięciu...

I połowa:

1 min. – górne prostopadłe zagranie gracza gości w kierunku kolegi z zespołu. Michał Benedyk swoim wyjściem skraca kąt strzelającemu, a następnie blokuje jego strzał.

10 min. – niecelne uderzenie Dawida Czai zza „szesnastki”.

13 min. – piłkarz Korony dwukrotnie oddaje strzał z odległości kilkunastu metrów od bramki Błękitu. Oba jego uderzenia blokuje Rafał Noworol.

15 min. – „centra” Marcina Dudka w pole karne. Piłkę, głową trąca Michał Rupar i przenosi ją ponad poprzeczką.

22 min. – kolejne zbyt wysokie uderzenie głową. Tym razem egzekutorem był Marcin Dudek, a dośrodkowującym Sylwester Koba.

24 min. – długie, górne podanie ze środkowej strefy placu gry spada za naszymi szykami obronnymi, gdzie do piłki doskakuje napastnik przyjezdnych i natychmiast decyduje się na strzał. Zawodnik ten trafia  „nieczysto” w futbolówkę, i ta w bezpiecznej odległości mija naszą bramkę.

25 min. – Sylwester Koba zbiega z prawego „skrzydła” w kierunku pola karnego, po czym kończy akcję niecelnym uderzeniem.

28 min. – kolejna akcja na prawej stronie wspomnianego wcześniej skrzydłowego, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów odgrywa futbolówkę do Marcin Dudka znajdującego się na pograniczu „szesnastki”. Nasz napastnik uderza „z pierwszej piłki” w kierunku „dalszego słupka”. Niestety nie trafia w światło bramki.

30 min. – strzał Łukasza Rupara, z okolicy prawego narożnika pola karnego chybia celu.

31 min. – piłkarze Korony w zaskakujący sposób rozgrywają rzut rożny. Podanie z narożnika boiska dociera do zbiegającego na „krótki słupek” piłkarza, który lekkim, technicznym uderzeniem próbuje pokonać Michała Benedyka. Nasz golkiper nie daje się zaskoczyć.

33 min. – strzał Marcina Dudka zza „szesnastki” „na raty” broni bramkarz Korony.

35 min. – zawodnik rzeszowskiej ekipy podaje prostopadle w nasze pola karne do kolegi z zespołu, któremu na przeszkodzie w zdobyciu gola pozostaje jedynie Michał Benedyk. Nasz golkiper paruje strzał napastnika przyjezdnych, popisując się przy tym efektowną paradą. Futbolówka jednak, w dalszym ciągu pozostaje w „szesnastce”.  Nieporozumienie w naszych szeregach sprawia, że żaden z graczy nie wybija piłki, na czym korzysta piłkarz Korony, który po przejęciu futbolówki silnym uderzeniem otwiera wynik spotkania. Błękit – Korona 0:1

37 min. – Marcin Dudek próbuje umieścić piłkę w siatce uderzając po „krótkim rogu” z odległości około ośmiu metrów. Niestety nie trafia.

38 min. – zawodnik gości, znajdując się w dogodniej sytuacji  strzela bardzo nieclenie.

41 min. – ładną wymianę podań zawodników Błękitu kończy strzałem Łukasz Rupar. Uderzenie naszego pomocnika jest jednak zbyt lekkie aby sprawić problemy golkiperowi.

43 min. – piłkarz Korony wypatruje kolegę wbiegającego tuż przed bramkę Błękitu i płasko podaje w jego kierunku. Adresat decyduje się na uderzenie „z pierwszej”, z odległości około siedmiu metrów od linii bramkowej. Na szczęście „nieczysto” trafia w piłkę i posyła ją daleko obok słupka.

45 min. – Jacek Czaja kończy swoją indywidualną akcję strzałem, który sprawia wiele problemów golkiperowi przyjezdnych.

45+1 min. – prostopadłe podanie piłkarza drużyny z Rzeszowa do napastnika znajdującego się na prawej stronie naszej „szesnastki”. Gracz Korony, po opanowaniu piłki uderza ją „po krótkim słupku”, tuż obok interweniującego Michał Benedyka i tym samym daje dwubramkowe prowadzenie dla swojego zespołu. Błękit – Korona 0:2

Podsumowanie pierwszej połowy:

W pierwszej odsłonie meczu Błękit był zespołem lepszym od rywala, jednak to ekipa z Rzeszowa schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Nasi zawodnicy starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, wymieniając przy tym składne podania pomiędzy sobą. Obrońcy nie „tracili głowy” w sytuacjach, kiedy znajdowali się pod naciskiem rywali. Pomimo wielu sytuacji podbramkowych, nie udało się ani razu trafić do siatki – wyraźnie zawodziła skuteczność. Element ten, znacznie lepiej funkcjonował u piłkarzy przyjezdnych. Nie należy zapomnieć, że drogę do bramki, otwierały piłkarzom Korony celne, prostopadłe podania.

II połowa:

48 min. – piłka uderzona zza „szesnastki” przez Krzysztofa Urbana zmierza pod poprzeczkę bramki gości. Golkiper Korony z trudem przenosi futbolówkę ponad bramkę.

55 min. – Dawid Czaja chce zaskoczyć bramkarza z Rzeszowa strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka w niewielkiej odległości mija bliższy słupek.

56 min. – rajd zawodnika Korony prawym „skrzydłem” zakończony dokładnym dośrodkowaniem w nasze pola karne. „Zacentrowana” futbolówka dociera do napastnika przyjezdnych, który decyduje się na strzał bez przyjęcia. Uderzenie to, zostaje ofiarnie zablokowane przez Grzegorza Fusa.

57 min. – Marcin Dudek podaje do znajdującego się na pograniczu „szesnastki” Michała Rupara, który po opanowaniu futbolówki zbyt długo waha się nad oddaniem strzału. Ostatecznie odgrywa jeszcze do Dawida Czai, któremu skuteczne zakończenie akcji uniemożliwiają powracający obrońcy przeciwnika.

59 min. – doskonała „wrzutka” gracza gości z prawej strony boiska. Piłka spada na piątym metrze przed bramką Michała Benedyka. Nadbiegający w to miejsce gracz rywali stara się uderzyć bez przyjęcia, lecz nie trafia w futbolówkę.

62 min. – gracz Korony musi opuścić plac gry z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki w dzisiejszym meczu.

64 min. – Dawid Czaja dośrodkowuje piłkę w pole karne przeciwników na głowę Grzegorza Fusa. Strzał tego ostatniego jest jednak zbyt lekki aby sprawić kłopoty bramkarzowi przyjezdnych.

65 min. – bardzo nieudany strzał z dystansu w wykonaniu piłkarza rzeszowskiej ekipy.

69 min. – Sylwester Koba „centruje’ w „szesnastkę” gości z rzutu wolnego. Futbolówka dociera do Krzysztofa Urbana, który uderza minimalnie obok słupka.

70 min. – w polu karnym rywali sfaulowany zostaje Marcin Dudek. Sędzia wskazuje na „wapno” i karze czerwoną kartką zawodnika Korony za przewinienie. Drużyna z Rzeszowa musi grać już w dziewiątkę!

71 min. – rzut karny na gola, pewnym strzałem w „lewy róg”, zamienia Dawid Czaja. Błękit – Korona 1:2

72 min. – natychmiastowa odpowiedź przyjezdnych. Zaraz po wznowieniu gry, piłkę otrzymuje prawoskrzydłowy gości. Przebiega z nią pół boiska, i w momencie kiedy znajduje niemal na linii końcowej, odrywa ją w kierunku kolegi z zespołu znajdującego się w „szesnastce”. Adresat, pewnym strzałem „z pierwszej” umieszcza futbolówkę w siatce. Błękit – Korona 1:3

73 min. – zmiana:Sylwester Koba <== – Przemysław Walawender ==>

76 min. – ten, który przed chwilą pojawił się na boisku zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Mocno bita piłka przelatuje wysoko nad bramką.

77 min. – zmiana: Grzegorz Fus (kontuzja) <== – Adam Fus ==>

78 min. – Dawid Czaja zauważa w polu karnym Krzysztofa Urbana i podaje do niego. W przyjęciu piłki naszemu zawodnikowi przeszkadzają obrońcy rywali. Mimo tego udaje mu się oddać strzał, który niestety przelatuje obok słupka.

80 min. – kolejny rajd piłkarza Korony prawą stroną placu gry, zakończony „centrą” Tym razem Michał Benedyk wychodząc z bramki przecina zagranie.

81 min. – podobna sytuacja do tej, sprzed minuty. Tym razem jednak wspomniany zawodnik decyduje się sam zakończyć akcję. Uderza nieclenie.

82 min. – nieudana próba Dawida Czai zza pola karnego.

83 min. – Krzysztof Urban uderza „nieczysto” głową w polu karnym rywala, po wcześniejszym dośrodkowaniu Przemka Walawendra.

84 min. – Łukasz Rupar posyła górną piłkę za linię obronną przeciwników. Futbolówkę, przed zawodnikami przyjezdnych udaje się przejąć Marcinowi Dudkowi. W tym samym momencie, golkiper Korony opuszcza linię bramkową aby skrócić kąt naszemu napastnikowi. Gracz Błękitu zauważa to i lobem posyła piłkę nad bramkarzem. Niestety nie trafia do siatki.

85 min. – kolejna próba Marcina Dudka. Tym razem jego płaski strzał paruje golkiper z Rzeszowa.

87 min. – niezdecydowanie w szeregach obronnych Korony wykorzystuje Krzysztof Urban. Przejmuje piłkę na prawej stronie „szesnastki”, po czym zagrywa wzdłuż linii końcowej w okolice „piątki” do nadciągającego Michała Rupara. Naszemu napastnikowi nie pozostaje nic innego jak tylko wpakować futbolówkę do siatki. Błękit – Korona 2:3

89 min. – Przemek Walawender „centruje” z prawego „skrzydła” w pole karne. Podanie dociera do Krzysztofa Urbana, który po przyjęciu piłki, strzałem po „długim rogu”, umieszcza ją w bramce. Błękit – Korona 3:3

89 min. – piłkarz gości zostaje ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartką, za dyskusje z arbitrem. Jest to już trzecia tego typu kara dla zespołu rywali.

90+2 min. – Marcin Dudek zbiega z futbolówką z lewej strony placu gry w kierunku „szesnastki”. Znajdując się na pograniczu linii pola karnego oddaje strzał, który ląduje w rękawicach bramkarza.

Podsumowanie meczu:

Początek drugiej odsłony meczu to wyrównana gra obydwu zespołów, z szansami zarówno dla jednej, jak i dla drugiej drużyny. Niewątpliwie przełomowym momentem spotkania była siedemdziesiąta minuta meczu. Ostatnie dwadzieścia minut przyniosło wiele emocjonujących momentów. W tym czasie, kibice licznie zgromadzeni na stadionie, mogli oglądać cztery bramki i dwie, z trzech czerwonych kartek (wszystkie dla zawodników z Rzeszowa). Kiedy wydawało się, że Błękit złapie „wiatr w żagle” po trafieniu z rzutu karnego, nadspodziewanie szybko odpowiedzieli zawodnicy gości, którzy minutę po wspomnianej sytuacji, ponownie doprowadzili do dwubramkowej przewagi. Nasi zawodnicy nie „złożyli broni” i „wykartkowana” Korona musiała odpierać liczne ataki Błękitu. Przez długi okres czasu udawało im się bardzo skutecznie rozbijać nasze akcje ofensywne. Determinacja naszych piłkarzy opłaciła się. Dwa ciosy w samej końcówce sprawiły, że udało się uzyskać remis w dzisiejszym meczu.