Błękit Żołynia - Arka Albigowa 3:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Rupar 23' , Marcin Dudek 43' , Bartłomiej Wawrzaszek 80'

Skład: M. Benedyk - D. Lic (M. Kochman 70'), R. Noworol, G. Fus (M. Pawlik 70'), G. Dudek, P. Walawender, D. Czaja, Ł. Rupar (K. Tryniecki 87'), K. Urban (D. Pazdro 46'), B. Wawrzaszek, M. Dudek (A. Fus 59')

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu newsa...

Pierwsza połowa:

9 min. – Dawid Czaja centruje z prawego „skrzydła” do nabiegającego w „szesnastkę” Krzysztofa Urbana. Adresat zagrania uderza jednak obok słupka.

20 min. – Przemek Walawender próbuje zaskoczyć bramkarza gości strzałem z dystansu, jednak posyła piłkę ponad poprzeczką.

23 min. – Przemek Walawender znajdujący się w pobliżu narożnika boiska wycofuje futbolówkę do Dawida Czai, który przy próbie strzału traci równowagę. Tym samym naszemu pomocnikowi udaje dograć się do partnera ze środka pola – Łukasza Rupara. Ten ostatni próbuje natychmiast „zacentrować” do partnerów, lecz tak uderza piłkę, że ta lobuje bramkarza i wpada do siatki. Błękit – Arka 1:0

25 min. – Dawid Czaja prostopadłym podaniem uruchamia Marcina Dudka. Golkiper z Albigowej okazuje się jednak szybszy od napastnika Błękitu.

28 min. – Michał Benedyk popisuje się znakomitą paradą przy obronie strzału z rzutu wolnego.

34 min. – Dośrodkowanie z rzutu rożnego dociera na głowę Marcina Dudka. Nasz zawodnik chybia jednak celu.

39 min. – Dawid Czaja szuka swojej szansy uderzając zza pola karnego. Strzela jednak wysoko ponad bramką.

43 min. – Bartek Wawrzaszek skutecznie mija rywala na lewym „skrzydle”, a następnie posyła prostopadłe podanie do Marcina Dudka. Nasz napastnik nie marnuje sytuacji „sam na sam” i pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania. Błękit – Arka 2:0

Podsumowanie pierwszej połowy:

Przez całą pierwszą połowę meczu Błękit był zespołem wyraźnie dominującym na placu gry. Efektem tego były dwa zdobyte gole. Nasz zespół, po raz pierwszy w oficjalnym meczu wystąpił z dwójką stoperów.  Brak ogrania zawodników w nowej formacji sprawił, że zdarzały się mało znaczące błędy i nieporozumienia pomiędzy graczami, które w najbliższym czasie powinny powtarzać się coraz rzadziej. Drużyna dzisiejszego rywala, w pierwszej części gry, tylko raz na poważnie zagroziła Michałowi Benedykowi. Groźne uderzenie z rzutu wolnego w 28 minucie zostaje obronione przez naszego bramkarza.

Druga połowa:

46 min. – zmiana: Krzysztof Urban <== , Dawid Pazdro ==>

51 min. – groźna kontra rywali. W ostatniej chwili strzał zawodnika Arki blokuje Damian Lic.

53 min. – Grzegorz Dudek faulem przerywa kolejny groźnie zapowiadający się kontratak zespołu z Albigowej.

55 min. – Marcin Dudek znajduje się w sytuacji „sam na sam”. Zostaje jednak powstrzymany wślizgiem od tyłu, przez jednego z defensorów gości. Interwencja rywala powoduje, że nasz napastnik musi opuścić plac gry. Kontrowersyjny moment spotkania.

59 min. – zmiana: Marcin Dudek <== , Adam Fus ==>

66 min. – pomocnik przeciwników wypatruje wbiegającego w pole karne kolegę z zespołu i zagrywa do niego prostopadłe podanie. Adresatowi zagrania nie udaje się opanować futbolówki i ta zostaje wybita poza plac gry przez Damiana Lica.

67 min. – Niecelny strzał głową w wykonaniu gracza Arki, po wcześniejszej „centrze” z narożnika boiska. Podczas tej akcji dwaj nasi zawodnicy: Grzegorz Fus oraz Damian Lic zderzają się ze sobą. Obaj z rozciętymi głowami muszą opuścić boisko.

70 min. – podwójna zmiana: Damian Lic, Grzogorz Fus <== , Marcin Pawlik, Mariusz Kochman ==>

79 min. – Napastnik gości staje przed wyborną szansą zdobycia kontaktowego gola. W sytuacji „sam na sam” lepszy okazuje się Michał Benedyk, popisując się przy tym świetną interwencją.

80 min. – Dawid Czaja zagrywa w „szesnastkę” do niepilnowanego Bartka Wawrzaszka, któremu po opanowaniu piłki, na przeszkodzie w zdobyciu gola, staje jedynie golkiper przyjezdnych. Napastnik Błękitu z zimną krwią wykorzystuje nadarzającą się okazję i pewnym lobem pokonuje bramkarza gości. Błękit – Arka 3:0

82 min. – Dawid Czaja wykorzystuje błąd obrońcy rywali, odbiera mu futbolówkę i kończy akcję uderzeniem ponad bramką.

86 min. – zawodnik Arki próbuje strzałem z około dwudziestu metrów zdobyć honorowego gola, lecz nasz bramkarz pewnie wyłapuje uderzenie.

87 min. – zmiana: Łukasz Rupar <== , Krystian Tryniecki ==>

90+2 min. – Przemek Walawender „centruje” wprost na głowę Bartka Wawrzszka. Nasz napastnik niecelnie główkuje.

90+3 min. – Ponownie Przemek Walawender zagrywa futbolówkę w „szesnastkę” przyjezdnych. Tym razem podaje jednak nieco zbyt mocno, co utrudnia Dawidowi Pazdro skuteczne opanowanie piłki i oddanie celnego strzału.

Podsumowanie meczu:

W pierwszym okresie gry po przerwie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich wypracował sobie zespół gości. Rywale kilkakrotnie przeprowadzali  groźne kontry, które ani razu nie zakończyły się dla nich pomyślnie. Z czasem, ponownie inicjatywę przejęli gracze Błękitu i udokumentowali to zdobyciem trzeciego gola. W samej końcówce nasi gracze mogli jeszcze „dobić” zmęczonego rywala, ale dwie dogodne sytuacje zakończyły się niepowodzeniem.

Trzem zawodnikom, którzy nabawili się dzisiaj urazów życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!