Głuchowianka Głuchów - Błękit Żołynia 2:1 (0:0)

Bramka: Bartłomiej Wawrzaszek 64'

Skład: M. Benedyk - D. Lic (M. Pawlik 46'), M. Kochman, R. Noworol, G. Dudek, P. Walawender (K. Urban 46'), D. Czaja (K. Kilian 85'), Ł. Rupar (S. Koba 67'), D. Pazdro, B. Wawrzaszek (P. Rączka 80'), M. Dudek

Zdjęcia i relacja w rozwinięciu newsa...

Pierwsza połowa:

7 min. – strzał Marcina Dudka zza „szesnastki” przelatuje ponad bramką miejscowych.

19 min. – Marcin Dudek świetnym podaniem obsługuje Dawida Czaję. Nasz pomocnik, mając przed sobą jedynie bramkarza Głuchowianki decyduje się na uderzenie bez przyjęcia. Niestety nie trafia „czysto” w piłkę , i ta mija bramkę rywali.

22 min. – trzy z rzędu rożne dla naszej drużyny. Po żadnym z tych stałych fragmentów gry nie zagroziliśmy golkiperowi gospodarzy.

29 min. – nasi zawodnicy w bardzo pomysłowy sposób rozgrywają rzut wolny. Jednak w drugiej części akcji dośrodkowanie Bartka Wawrzaszka zostaje zablokowane przez gracza Głuchowa.

33 min. – nieudana próba z dystansu w wykonaniu zawodnika miejscowych.

35 min. – Bartek Wawrzaszek odbiera futbolówkę defensorowi rywali, następnie wbiega z nią w „szesnastkę” i kończy akcję strzałem po ziemi. Golkiper Głuchowianki skutecznie paruje uderzenie.

39 min. – niezła wymiana podań pomiędzy zawodnikami rywali kończy się celnym strzałem z okolicy szesnastego metra, w kierunku naszej bramki. Piłkę pewnie wyłapuje Michał Benedyk.

42 min. – nasz bramkarz broni uderzenie z rzutu wolnego, z około 25 metrów.

44 min. – Rzut wolny dla Błękitu przed polem karnym miejscowych. Dawid Pazdro technicznym uderzeniem po „długim rogu” zmusza do wielkiego wysiłku bramkarza gospodarzy.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Stroną dominującą na placu gry w pierwszej odsłonie meczu był Błękit. Niestety, nie potrafiliśmy udokumentować tej przewagi zdobyciem gola. Najdogodniejszą okazję ku temu miał Dawid Czaja w 19 minucie meczu. Mankamentem podczas pierwszej części gry, była zbyt mała liczba strzałów, oddanych w kierunku bramki gości.

Druga połowa:

46 min. - zmiany: Damian Lic, Przemysław Walawender <== , Marcin Pawlik, Krzysztof Urban ==>

51 min. – bardzo groźna akcja w wykonaniu Głuchowianki, po której napastnik rywali znajduje się niemal w sytuacji „sam na sam” z Michałem Benedykiem. Na szczęście, skuteczna interwencja jednego z naszych piłkarzy przerywa akcję gospodarzy.

58 min. – Krzysztof Urban szuka swojej szansy strzelając z dystansu. Pomimo dużej siły strzału, bramkarz miejscowych pewnie broni uderzenie zmierzające niemalże w sam środek bramki.

60 min. – Dawid Czaja „centruje” w pole karne przeciwników ze stałego fragmentu gry. Bartek Wawrzaszek nie sięga zagrywanej piłki, i ta opuszcza plac gry.

64 min. – Łukasz Rupar odbiera futbolówkę w środkowej strefie placu gry, następnie przebiega z nią kilkanaście metrów, po czym zagrywa prostopadłe podanie „w szesnastkę”, w kierunku Bartka Wawrzaszka. Nasz napastnik kontrolując linię spalonego, w odpowiednim momencie startuje do piłki i kończy akcję celnym strzałem obok wychodzącego z bramki golkipera. Głuchowianka – Błękit 0:1

67 min. – zmiana: Łukasz Rupar <== , Sylwester Koba ==>

69 min. – błąd Mariusza Kochmana, który zbyt lekko zagrywa do Michała Benedyka, wykorzystuje napastnik miejscowych i przejmuje futbolówkę. Na szczęście, nasz golkiper świetną interwencją ratuje sytuację.

75 min. – nieporozumienie w naszych szeregach obronnych wykorzystuje piłkarz gospodarzy odzyskując futbolówkę. Gracz ten w trakcie indywidualnej akcji zostaje zahaczony przez Rafała Noworola. Sędzia bez wahania wskazuje na „wapno”. Zawodnik Głuchowianki pewnym strzałem w prawy róg zamienia karnego na bramkę, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Głuchowianka – Błękit 1:1

80 min. – zmiana: Bartek Wawrzaszek <== – Piotr Rączka ==>

81 min. – bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego pośredniego w wykonaniu zawodnika Głuchowskiej ekipy. Piłka wpada do siatki, ale sędzia nie uznaje gola.

85 min. – Dawid Czaja <== - Kamil Kilian ==>

88 min. – żaden z zawodników Błękitu, znajdujących się w naszym polu karnym, nie przecina długiego rzutu z autu gracza Głuchowianki. Futbolówka dociera aż na przeciwległy kraniec „szesnastki”, odbija się od ziemi, a następnie przez jednego z rywali zostaje skierowana głową do bramki. Głuchowianka – Błękit 2:1

Podsumowanie meczu:

W drugiej połowie mogliśmy obserwować zdecydowanie bardziej wyrównaną grę. Z każdą upływającą minutą w naszych szeregach zaczynało pojawiać się coraz więcej błędów. Pomimo tego, to Błękit był zespołem, który otworzył wynik spotkania. Niestety nie mogliśmy długo cieszyć się z prowadzenia. Proste pomyłki w naszych szeregach sprawiły, że ostatecznie to drużyna z Głuchowa schodziła z boiska w dużo lepszych nastrojach.