Aktualności

Klęska w Krzemienicy...

• autor: cristiano988, 2012-09-09 18:51

Jawor Krzemienica - Błękit Żołynia 5:0 (5:0)

Skład: M. Benedyk (A. Gwizdak 46') - M. Pawlik, B. Wawrzaszek, R. Noworol (A. Fus 90'), G. Dudek, P. Walawender (K. Urban 46'), G. Fus (K. Tryniecki 86'), D. Czaja, Ł. Rupar, S. Koba (K. Kilian 86'), M. Rupar

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu newsa...

Pierwsza połowa:

1 min. – długa prostopadła piłka w kierunku Sylwestra Koby. Nasz zawodnik po opanowaniu futbolówki znajduje się w niezłej sytuacji strzeleckiej, ale uderza nieczysto i chybia celu.

2 min. – napastnik gospodarzy – Mateusz Walkowicz, po otrzymaniu piłki przed naszym polem karnym skutecznie zwodzi naszych graczy, zbiega na prawe „skrzydło”, a następnie centruje w „szesnastkę”. Gracz gospodarzy, wbiegający w pole karne Błękitu, wykorzystuje zagranie kolegi i strzałem z „pierwszej piłki” otwiera wynik meczu. Jawor – Błękit 1:0

17 min. – ponownie w roli głównej wspomniany wcześniej zawodnik Jaworu, który asystował przy pierwszej bramce. Tym razem opanowuje długie podanie ze stałego fragmentu gry, obraca się w kierunku bramki, umyka naszej linii defensywnej i płaskim strzałem umieszcza piłkę w siatce. Jawor – Błękit 2:0

23 min. – Grzegorz Dudek podłącza się do akcji ofensywnej. Mija jednego rywala, po czym decyduje się na strzał z okolicy trzydziestego metra. Niestety futbolówka mija słupek bramki gospodarzy.

29 min. – Dawid Czaja posyła piłkę minimalnie obok bliższego słupka ze stałego fragmentu gry, z pogranicza „szesnastki”.

32 min. – prostopadłe zagranie za naszą linię defensywną w kierunku Mateusza Walkowicza. Napastnik miejscowych po raz drugi w tym meczu znajduje się w sytuacji „sam na sam”, i po raz drugi ją wykorzystuje. Jawor – Błękit 3:0

37 min. – niemalże kopia sytuacji z trzydziestej drugiej minuty. Ponownie bramkę dla zespołu z Krzemienicy zdobywa Walkowicz. Jawor – Błękit 4:0

43 min. – kolejne długie zagranie piłkarza gospodarzy do swojego niezawodnego kolegi. Bliski przecięcia zagrania jest Bartek Wawrzaszek, ale nie sięga futbolówki. Mateusz Walkowicz, po przyjęciu futbolówki znajduje się w sytuacji „oko w oko” z golkiperem Błękitu. Niestety ponownie górą jest snajper rywali, który płaskim strzałem zdobywa piątą bramkę dla swojego zespołu. Jawor – Błękit 5:0

Podsumowanie pierwszej połowy:

„Teatr jednego aktora” – tak w skrócie można opisać pierwszą odsłonę dzisiejszego meczu. Niewątpliwie, główną postacią spotkania był napastnik gospodarzy Mateusz Walkowicz, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, a ponadto dołożył do tego jedną asystę. Znając ofensywną siłę zespołu z Krzemienicy, trener Błękitu zdecydował się zagęścić środek pola (Nasz zespół zagrał dzisiaj z jednym napastnikiem – Michałem Ruparem. Jako defensywny pomocnik wystąpił Grzegorz Fus.) , aby utrudnić przeciwnikom skuteczne rozgrywanie piłki. Wynik nie odzwierciedla w pełni tego co działo się na boisku. Taka różnica goli wskazywałaby na to, że nasza bramka była oblegana przez czterdzieści pięć minut. W rzeczywistości, gra toczyła się głównie w środkowej strefie placu gry. Drużyna miejscowych wykorzystała niemal wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, odznaczając się wysoką skutecznością. Ponadto, należy wspomnieć o bardzo dobrej postawie linii defensywnej gospodarzy, która skutecznie rozbijała większość  ataków Błękitu.

Druga połowa:

46 min. – zmiany: Michał Benedyk, Przemysław Walawender <== , Adrian Gwizdak, Krzysztof Urban ==>

47 min. – strzał napastnika gospodarzy, zmierzający niemalże w środek bramki, skutecznie paruje Adrian Gwizdak , który w przerwie zastąpił w bramce Michała Benedyka.

67 min. – zawodnicy Jaworu przeprowadzają niezłą akcję lewym „skrzydłem”, jednak kończą ją niecelnym uderzeniem.

72 min. – Krzysztof Urban, znajdujący się na lewej stronie placu gry, podaje wzdłuż „szesnastki” do Łukasza Rupara. Ten ostatni decyduje się na strzał bez przyjęcia, który zostaje zablokowany.

85 min. – najlepsza sytuacja naszego zespołu w przeciągu całego spotkania. Rafał Noworol prostopadłym zagraniem uruchamia Michała Rupara. Nasz napastnik skutecznie opanowuje futbolówkę w polu karnym rywali, a następnie lobuje wychodzącego z bramki golkipera. W ostatniej chwili obrońca gospodarzy wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki.

86 min. – zmiany: Sylwester Koba, Grzegorz Fus <== , Kamil Kilian, Krystian Tryniecki ==>

90 min. – zmiana: Rafał Noworol <== , Adam Fus ==>

Podsumowanie meczu:

W drugiej połowie spotkania Błękit zaprezentował się lepiej. Poprawiło się krycie najlepszego strzelca Jaworu Mateusza Walkowicza, który miał trudności ze skutecznym oderwaniem się od naszych defensorów. Niewątpliwie, nieco rozluźnieni gracze miejscowych pozwalali na więcej piłkarzom Błękitu. Mimo tego, za wyjątkiem sytuacji z osiemdziesiątej piątej minuty, nie potrafiliśmy zagrozić golkiperowi rywali.