Aktualności

Od 0:2 do 5:2

• autor: cristiano988, 2012-09-16 18:13

Błękit Żołynia - ŁKS Łukawiec 5:2 (1:2)

Bramki: Bartłomiej Wawrzaszek 20' , 53' , 63' , Michał Rupar 87' , Dawid Czaja 90'

Skład: A. Gwizdak - M. Pawlik (P. Walawender 62'), D. Lic, G. Fus, K. Urban, R. Noworol (M. Kochman 79'), D. Czaja (K. Kilian 90'), Ł. Rupar (K. Tryniecki 90'), B. Wawrzaszek, P. Rączka (S. Koba 62'), M. Rupar

Relacja w rozwinięciu newsa... Niestety z dzisiejszego meczu zdjęć nie będzie...

Pierwsza połowa:

6 min. – strzał Piotra Rączki z okolicy dwudziestego metra przelatuje ponad bramką rywali.

11 min. – piłkarze z Łukawca w bardzo nietypowy sposób otwierają wynik tego spotkania. Centrowanej z rzutu rożnego, w kierunku bliższego słupka piłki, nie wybija żaden z naszych graczy. Futbolówka następnie przełamuje ręce Adriana Gwizdaka i wpada do siatki. Błękit – ŁKS 0:1

14 min. – gracze Łukawca szybko rozgrywają stały fragment gry, nie pozwalając tym samym naszym zawodnikom na skuteczną organizację w defensywie. Piłkarz gości otrzymuje podanie na prawe „skrzydło”, po czym decyduje się zagrać płasko wzdłuż bramki. Piłkę próbuje chwycić nasz golkiper, ale ta wyślizguje mu się z rąk, co wykorzystuje napastnik ŁKS-u, który nie ma najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Błękit – ŁKS 0:2

20 min. – Dawid Czaja posyła „miękkie”, górne podanie w „szesnastkę” przyjezdnych, ze stałego fragmentu gry. Futbolówki nie sięga Michał Rupar, i ta dociera do Bartka Wawrzaszka, który głową kieruje ją do bramki. Błękit – ŁKS 1:2

24 min. – groźne uderzenie z dystansu w wykonaniu gracza gości. Na szczęście, minimalnie chybione.

36 min. – Bartek Wawrzaszek próbuje strzałem zza pola karnego zaskoczyć bramkarza rywali. Niestety, przenosi piłkę nad poprzeczką.

41 min. – piłkarze Łukawca wyprowadzają groźny kontratak prawą stroną placu gry. Akcję tę kończą niecelnym uderzeniem.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Drugi raz z rzędu Błękit rozpoczął mecz bardzo źle. Po raz kolejny, podobnie jak w Krzemienicy, pozwoliliśmy rywalowi na szybkie objęcie prowadzenia. Na szczęście, dzisiaj nasi piłkarze nie podłamali się i szybko ruszyli do odrabiania strat. Do przerwy udało się zdobyć gola i zmniejszyć dystans do ekipy z Łukawca.  Podsumowując pierwszą odsłonę spotkania, zaznaczyć trzeba, że nie obfitowała ona w przesadną ilość sytuacji strzeleckich, a oba zespoły toczyły wyrównaną walkę.

Druga połowa:

47 min. – wyśmienita sytuacji gości do podwyższenia prowadzenia. Po akcji prawym „skrzydłem” i zagraniu przed naszą bramkę, zawodnik ŁKS-u marnuje kapitalną okazję, strzelając obok bramki z odległości kilku metrów.

49 min. – ponownie gracze przyjezdnych w zbyt łatwy sposób dochodzą do sytuacji podbramkowej. Kolejny raz możemy mówić o wielkim szczęściu, gdyż piłkarz przeciwnej ekipy uderza wysoka ponad bramką znajdując się w sytuacji „sam na sam” z naszym golkiperem.

51 min. – strzał głową Grzegorza Fusa, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wyłapuje bramkarz Łukawca.

53 min. – rzut wolny dla Błękitu w okolicy środka placu gry. Jeden z naszych piłkarzy posyła długie podanie w „szesnastkę” przyjezdnych. Golkiper rywali, podczas próby chwycenia górnego zagrania, wypuszcza z rąk futbolówkę. Wykorzystuje to Bartek Wawrzaszek i pewnym strzałem ponownie wpisuje się na listę strzelców. Błękit – ŁKS 2:2

62 min. – zmiany: Marcin Pawlik, Piotr Rączka <== , Przemysław Walawender, Sylwester Koba ==>

63 min. – przejęcie futbolówki przez naszych graczy w środkowej strefie placu gry, a następnie natychmiastowe uruchomienie prostopadłym podaniem Bartka Wawrzaszka. Nasz zawodnik nie marnuje sytuacji „sam na sam” i uderzając „po dalszym słupku” kompletuje hat-tricka i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Błękit – ŁKS 3:2

71 min. – Sylwester Koba główkuje ponad bramką, po wcześniejszej „centrze” z narożnika boiska.

77 min. – kolejny raz goście pudłują w klarownej sytuacji. Tym razem gracz przyjezdnych fatalnie chybia z odległości około siedmiu metrów.

79 min. – zmiana: Rafał Noworol <== - Mariusz Kochman ==>

87 min. – Bartek Wawrzaszek kończy swój rajd prawą stroną kapitalnym wyłożeniem piłki Michałowi Ruparowi. Naszemu napastnikowi nie pozostaje nic innego, jak tylko „dołożyć nogę do podania” i skierować piłkę do pustej siatki. Błękit – ŁKS 4:2

90 min. – Dawid Czaja popisuje się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, z okolicy lewego narożnika „szesnastki”. Futbolówkę uderzona przez pomocnika Błękitu wpada w „okienko” bramki.

90 min. – zmiany: Łukasz Rupar, Dawid Czaja<== , Krystian Tryniecki, Kamil Kilian ==>

Podsumowanie meczu:

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli gości, którzy dwukrotnie wypracowali sobie kapitalne sytuacje podbramkowe, i które zmarnowali w niewytłumaczalny sposób. Później do głosu doszli gracze Błękitu strzelając aż cztery gole i doprowadzając tym samym do drugiego zwycięstwa w sezonie. Wysokie zwycięstwo naszej ekipy nie odzwierciedla w pełni tego co działo się na boisku. Gdyby zawodnicy z Łukawca nie zmarnowali przysłowiowych „setek”, mecz mógłby zakończyć się zupełnie innym rezultatem. Ostatecznie jednak liczy się końcowy wynik, z którego zadowoleni mogą być wyłącznie zawodnicy Błękitu.