Wysoka wyjazdowa wygrana

• autor: cristiano988, 2012-10-14 17:02

Leśna Wólka Podleśna - Błękit Żołynia 1:4 (0:1)

Bramki: Grzegorz Fus 42' , Sylwester Koba 48' , 86' , Marcin Dudek 49'

Skład: A. Gwizdak - K. Urban, D. Lic, G. Fus, M. Pawlik, S. Koba, D. Czaja, P. Rączka (K. Kilian 71'), P. Walawender (A. Fus 78'), M. Dudek (R. Noworol 60'), M. Rupar (K. Tryniecki 75')

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu...

Pierwsza połowa:

4 min. – po „centrze” z rzutu wolnego Grzegorz Fus, chcąc uderzyć głową, tylko nieznacznie trąca piłkę. Czujny golkiper miejscowych piąstkuje futbolówkę, która dociera do Krzysztofa Urbana. Strzał naszego zawodnika zostaje sparowany przez bramkarza.

7 min. – długie podanie w kierunku Marcina Dudka. Napastnik Błękitu zbyt mocno „wypuszcza” sobie piłkę podczas przyjęcia co utrudnia mu oddanie celnego strzału.

10 min. – uderzenie Sylwestra Koby, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mija bramkę Leśnej.

12 min. – Dawid Czaja próbuje z dystansu zaskoczyć golkipera rywali. Przenosi jednak piłkę nad poprzeczką.

16 min. – bliski zdobycia gola, po kolejnym udanym dośrodkowaniu, jest Michał Rupar. Tym razem zabrakło bardzo niewiele.

29 min. – pierwsza naprawdę groźna sytuacja gospodarzy. Strzał z okolicy jedenastego metra przelatuje ponad bramką Błękitu.

33 min. – piłkarz Wólki Podleśnej szuka swojej szansy strzałem z woleja. Piłka szybuje ponad poprzeczką.

39 min. – kapitalny strzał Dawida Czai z dystansu. Futbolówka o centymetry mija słupek.

42 min. – Grzegorz Fus, znajdujący się na „dalszym słupku”, wykorzystuje dobrą „wrzutkę” Dawida Czai ze stałego fragmentu gry. Nasz obrońca mocnym strzałem głową nie daje szans bramkarzowi miejscowych, otwierając przy tym wynik spotkania. Leśna – Błękit 0:1

Podsumowanie połowy:

Stroną, która wypracowała sobie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie był Błękit. Zawodnicy Leśnej, dopiero po dwóch kwadransach gry pierwszy raz zagrozili Adrianowi Gwizdakowi. Gra naszych piłkarzy w pierwszej odsłonie cechowała się dużą liczbą długich piłek i dośrodkowań w kierunku napastników. Należy dodać, że kilkakrotnie po dobrych „centrach”, nasi gracze dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Druga połowa:

48 min. – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym gospodarzy dochodzi do niemałego zamieszania. Najprzytomniej spośród wszystkich zawodników zachowuje się Sylwester Koba, który wykorzystuje okazję i strzałem głową kieruje piłkę do bramki. Leśna – Błękit 0:2

49 min. – doskonałe, prostopadłe podanie Dawida Czai, otwiera drogę do bramki Marcinowi Dudkowi. Nasz napastnik nie marnuje sytuacji „sam na sam” i pewnym strzałem pokonuje golkipera gospodarzy. Leśna – Błękit 0:3

60 min. – zmiana: Marcin Dudek <== – Rafał Noworol ==>

62 min. – piłkarz Wólki Podleśnej kończy bardzo dobrą indywidualną akcję słabym strzałem, który nie mógł sprawić problemów Adrianowi Gwizdakowi.

65 min. – Przemek Walawender po otrzymaniu futbolówki na lewym „skrzydle”, zbiega w kierunku „szesnastki”, a następnie decyduje się na uderzenie, które z trudem paruje bramkarz Wólki Podleśnej.

71 min. – zmiana: Piotr Rączka <== – Kamil Kilian ==>

75 min. - zmiana: Michał Rupar <== – Krystian Tryniecki ==>

77 min. – składna akcja zawodników Leśnej. Po wcześniejszym podaniu na prawą stronę placu gry, gracz miejscowych zagrywa płasko wzdłuż bramki i wykłada tym samym piłkę „jak na tacy” nadbiegającemu koledze z zespołu. Piłkarz rywali nie marnuje doskonałej okazji i bez problemu trafia do siatki. Leśna – Błękit 1:3

78 min. – zmiana: Przemysław Walawender <== – Adam Fus ==>

81 min. – Kamil Kilian popisuje się bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Równie dobrze spisuje się golkiper miejscowych, który paruje strzał.

86 min. – Krystian Tryniecki zagrywa prostopadłą piłkę na prawą stronę boiska do Sylwestra Koby. Skrzydłowy Błękitu, po opanowaniu futbolówki, mija aż trzech rywali, wbiega w „szesnastkę” i pewnym strzałem ustala wynik spotkania. Leśna – Błękit 1:4

90 min. – Rafał Noworol wypatruje dobrze ustawionego w polu karnym Krystiana Trynieckiego. Gracz Błękitu, po przyjęciu futbolówki, zbyt długo zwleka z oddaniem strzału, marnując tym samym dogodną sytuacje.

Podsumowanie meczu:

Druga połowa rozpoczęła się dla Błękitu najlepiej jak tylko mogła. Po niespełna pięciu minutach gry, golkiper gospodarzy aż dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Można powiedzieć, że te szybko strzelone gole ustawiły wynik meczu. Gracze Leśnej starali się przynajmniej zdobyć honorowego gola, co udało im się na niespełna kwadrans przed końcem spotkania. Zawodnicy Błękitu nie cofnęli się, ale odpowiedzieli na trafienie gospodarzy. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra wynik spotkania, po świetnej, indywidualnej akcji, ustalił Sylwester Koba. Był to już piąty mecz bez porażki naszej ekipy. Oby ta passa trwała jak najdłużej!