Błękit Żołynia - Palkovia Palikówka 2:3 (0:0)

Bramki: Grzegorz Fus 53' , Przemysław Walawender 71'

Skład: M. Benedyk - M. Pawlik (K. Urban 46'), D. Lic, G. Fus, R. Noworol, S. Koba, D. Czaja (K. Kilian 86'), P. Rączka, P. Walawender (A. Fus 85'), D. Pazdro, M. Rupar

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu newsa...

Pierwsza połowa:

3 min. – minimalnie chybiona główka w wykonaniu gracza gości, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

12 min. – po stałym fragmencie gry dla Błękitu, bliski strzelenia samobójczej bramki jest piłkarz Palkovi. Czujny golkiper rywali wyłapuje futbolówkę.

22 min. – Rafał Noworol zagrywa w kierunku Dawida Pazdro, za linię defensywną rywali. Niestety, naszemu napastnikowi, w tej dogodnej sytuacji, nie udaje się opanować podania.

31 min. – Przemek Walawender popisuje się niezłym uderzeniem z dystansu, które przelatuje tuż nad poprzeczką.

35 min. – dwójkowa akcja Dawida Pazdro i Przemka Walawendra. Ten ostatni decyduje się na strzał z lewej strony „szesnastki”. Niestety, trafia jedynie w boczną siatkę.

45 min. – ponownie Przemek Walawender próbuje otworzyć wynik spotkania. Tym razem, jego uderzenie paruje bramkarz Palikówki.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Styl gry obydwu zespołów w pierwszej odsłonie spotkania nie zwalał z nóg. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a zawodnicy zarówno jednej, jak i drugiej drużyny nie potrafili skutecznie zagrozić bramkarzowi rywali. Dało się zauważyć, że ekipy nie miały pomysłu na to, jak „rozmontować” obronę przeciwników.

Druga połowa:

46 min. – zmiana: Marcin Pawlik <== – Krzysztof Urban ==>

50 min. – piłkarz Palkovi otrzymuje dobre prostopadłe podanie za linię obronną Błękitu. Po opanowaniu podania mija Michała Benedyka, po czym w fatalny sposób marnuje wyśmienitą okazję do zdobycia gola, trafiając tylko w boczną siatkę.

53 min. – Po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłkę otrzymuje Dawid Pazdro, który natychmiast decyduje się na „centrę” w pole karne. Podanie dociera do Grzegorza Fusa, który nogą uderza szybującą ku niemu futbolówkę. Futbolówka, po tym technicznym uderzeniu bez przyjęcia ląduje w siatce. Błękit – Palkovia 1:0

57 min. – Długie zagranie w „szesnastkę” Błękitu. Podania nie udaje się przeciąć Damianowi Licowi i piłka bez większych przeszkód dociera do gracza przyjezdnych, który szybko zagrywa przed bramkę, gdzie jego kolega z zespołu pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Błękit – Palkovia 1:1

60 min. – Po rzucie rożnym dla gości, futbolówka dociera do gracza Palikówki, który nieznacznie trąca ją głową i przedłuża jej tor lotu. Następnie, piłka spada tuż pod nogi innego zawodnika przyjezdnych, który wykorzystuje nadarzająca się okazję i strzałem „ po długim rogu” wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Błękit – Palkovia 1:2

66 min. – piłkarze gości szybko wznawiają grę rzutem z autu, po którym piłka trafia do zawodnika znajdującego się po lewej stronie „szesnastki”. Gracz ten, pozostawiony bez „opieki”, płaskim strzałem zdobywa gola. Błękit – Palkovia 1:3

71 min. – Dawid Czaja zagrywa prostopadłe podanie na lewą „flankę”, do Przemka Walawendra. Po opanowaniu piłki, nasz skrzydłowy, zbiega w kierunku pola karnego i kończy akcję kapitalnym strzałem po „długim rogu”. Błękit – Palkovia 2:3

85 min. – zmiana: Przemysław Walawender <== – Adam Fus ==>

86 min. – zmiana: Dawid Czaja <== – Kamil Kilian ==>

89 min. – zamieszanie w polu karnym Błękitu. Zawodnicy gości, aż dwukrotnie dochodzą do pozycji strzeleckich, i za każdym razem zostają powstrzymani przez Michała Benedyka.

Podsumowanie meczu:

Po bezbarwnej pierwszej połowie, przyszedł czas na zdecydowanie bardziej emocjonującą drugą odsłonę spotkania. Po przerwie kibice zgromadzenie na stadionie w Żołyni mogli obejrzeć aż pięć bramek. Pierwsi strzelanie rozpoczęli nasi gracze. Niestety, tylko kilka minut cieszyliśmy się z prowadzenia, gdyż po chwili do głosu doszli piłkarze gości, którzy aż trzykrotnie w przeciągu niespełna dziesięciu minut, trafili do siatki strzeżonej przez Michała Benedyka. Na te trzy, szybkie ciosy rywali, nasi gracze potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W dzisiejszym spotkaniu, nasz zespół zaprezentował się znacznie gorzej niż w meczu rozegranym przed tygodniem w Wólce Podleśnej. Wśród naszych graczy pojawiało się zbyt dużo niedokładnych zagrań. Miejmy nadzieję, że ta przegrana, przerywająca serię pięciu meczów bez porażki była jedynie wypadkiem przy pracy.