Start Brzóza Stadnicka - Błękit Żołynia 1:1 (0:0)

Bramka: Sylwester Koba 74'

Skład: M. Benedyk - D. Lic (M. Pawlik 71'), D. Pazdro, G. Fus, R. Noworol, S. Koba, D. Czaja (K. Kilian 90'), Ł. Rupar, P. Walawender (K. Urban 56'), M. Dudek (P. Rączka 78'), M. Rupar

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu...

Pierwsza połowa:

3 min. – prostopadłe podanie z głębi pola w kierunku napastnika Startu: Marka Sobusia. Gracz rywali, wygrywa pojedynek biegowy z jednym z naszych defensorów i wychodzi na sytuację „sam na sam”. Na szczęście, kończy akcję bardzo niecelnym strzałem.

10 min. – szybki kontratak graczy Błękitu. Szarżujący lewym „skrzydłem” Marcin Dudek zauważa wbiegającego w „szesnastkę” Dawida Czaję i próbuje posłać ku niemu piłkę. Zagrywa jednak zbyt lekko i futbolówkę przejmuje piłkarz gospodarzy.

17 min. – rzut wolny dla ekipy z Brzózy Stadnickiej tuż za końcową linią pola karnego. Bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, w wykonaniu zawodnika miejscowych, przelatuje tuz obok słupka.

24 min. – Dawid Czaja oddaje kąśliwy strzał z rzutu wolnego. Piłka odbija się tuż przed golkiperem gospodarzy: Grzegorzem Ciskiem i znacznie utrudnia mu skuteczną interwencją. Bramkarz rywali, odbija przed siebie futbolówkę, do której nie jest w stanie doskoczyć żaden z naszych graczy.

27 min. – Michał Rupar wykorzystuje błąd obrońcy Startu i przejmuje piłkę w polu karnym gospodarzy. Następnie, „wykłada” futbolówkę pozostawionemu „bez opieki” Dawidowi Czai. Niestety, pomocnik Błękitu uderza w środek bramki, wprost w bramkarza rywali.

29 min. – Marcin Dudek oddaje płaski strzał, który na raty wyłapuje Grzegorz Cisek.

42 min. – uderzenie gracza Brzózy z okolicy osiemnastego metra zostaje zablokowane przez jednego z piłkarzy naszej ekipy, na kilka metrów przed linią bramkową.

Podsumowanie pierwszej połowy:

Spotkania derbowe zwykle charakteryzują się szczególnym zaangażowaniem wszystkich zawodników biorących w nich udział. Nie inaczej było i tym razem. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach oglądaliśmy typowy mecz walki, który obfitował w dużą liczbę starć czy niedokładnych zagrań. Pomimo wielkiego serca do gry zawodników obydwu drużyn, niewiele było akcji, które byłyby rozgrywane w płynnym, przyjemnym dla oka stylu.

Druga połowa:

46 min. – Sylwester Koba kończy indywidualny rajd prawym „skrzydłem” groźnym strzałem z pogranicza „szesnastki”. Uderzenie z trudem paruje golkiper Startu.

50 min. – Zawodnik miejscowych: Kazimierz Leja szukając swojej szansy strzałem z rzutu wolnego, posyła piłkę ponad poprzeczką.

54 min. – Kolejna próba rywali ze stałego fragmentu gry. Ponownie zbyt wysoko.

56 min. – zmiana: Przemysław Walawender <== – Krzysztof Urban ==>

65 min. – zawodnik Brzózy był bliski trafienia do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Piłka otarła się o poprzeczkę.

69 min. – Michał Benedyk kapitalnie interweniuje w sytuacji „sam na sam” z Markiem Sobusiem.

71 min. – zmiana: Damian Lic <== – Marcin Pawlik ==>

74 min. – Dawid Pazdro posyła piłkę w pole karne z rzutu wolnego, z okolicy środka boiska. W „szesnastce” futbolówka dociera do Sylwestra Koby, który głową kieruje ją do siatki. Start – Błękit 0:1

77 min. – druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Krzysztofa Urbana.

78 min. – zmiana: Marcin Dudek <== – Piotr Rączka ==>

79 min. – piłkarz miejscowych „centruje” z rzutu wolnego pod bramkę Błękitu. Dawid Pazdro chcąc głową przeciąć dośrodkowanie,  trafia piłkę tak niefortunnie, że ta ląduje w bramce Błękitu odbijając się wcześniej od słupka. Błękit – Start 1:1

81 min. – stały fragment gry dla Błękitu. Do „wrzucanej” w szesnastkę piłki wychodzi bramkarz gospodarzy i piąstkuje ją poza obręb pola karnego. Wybita futbolówka spada pod nogi Dawida Czai, który wykorzystując fakt, że do bramki nie zdążył wrócić nieco wcześniej interweniujący bramkarz, natychmiast decyduje się na uderzenie. Piłkę tuż z przed linii bramkowej wybija obrońca przeciwników.

82 min. – ponownie w sytuacji „sam na sam” lepszy okazuje się Michał Benedyk.

90 min. – zmiana: Dawid Czaja <== – Kamil Kilian ==>

Podsumowanie meczu:

Zasadniczą różnicą pomiędzy pierwszą, a drugą połową były gole. Pomimo tego, iż zespoły w drugiej odsłonie prezentowały podobny styl gry jak przed przerwą, kibice bardzo licznie zgromadzeni na stadionie w Brzózie Stadnickiej, doczekali się bramek. Pierwsi bramkę zdobyli nasi piłkarze. Niestety, euforia trwała bardzo krótko. Nieszczęśliwe wydarzenia dla Błękitu rozpoczęły się na trzy minuty po objęciu prowadzenia. Wtedy to, Krzysztof Urban musiał opuścić plac gry z powodu otrzymania drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Chwilę później wyrównującego gola strzelili zawodnicy Startu. Na szczęście, rywalom w samej końcówce nie udało się wykorzystać atutu, jakim niewątpliwe była przewaga liczebna. Wynik remisowy jaki padł w dzisiejszym spotkaniu nie powinien być krzywdzący dla żadnej z drużyn. Już drugi derbowy mecz z rzędu kończy się rezultatem 1:1. Do następnego meczu pomiędzy Błękitem, a Startem musimy czekać aż do czerwca. Należy również wspomnieć o pracy arbitra w dzisiejszym spotkaniu, który zbyt nadgorliwie karał kartkami naszych graczy. Opinia ta, nie ma na celu usprawiedliwiana wyniku spotkania, bo jak już wcześniej wspomniałem remis jest rezultatem jak najbardziej sprawiedliwym.