Seria jedenastek i gol w końcówce

• autor: cristiano988, 2013-04-14 17:23

Błękit Żołynia - Jawor Krzemienica 2:3 (1:1)

Bramki: Bartek Wawrzaszek 39' (karny), 66' (karny)

Skład: M. Benedyk - R. Noworol, M. Pawlik, P. Wilczak, Ł. Rupar (K. Tryniecki 84'), S. Koba, B. Wawrzaszek (A. Gwizdak 87'), T. Babiarz, P. Walawender, P. Rączka (M. Dudek 46'), M. Rupar

Relacja i zdjęcia w rozwinięciu newsa...

I połowa:

11 min. - piłkarz Jaworu decyduje się na indywidualną akcję lewym skrzydłem. Efektowny rajd kończy się dograniem piłki w pole karne, gdzie inny zawodnik rywali decyduje się na uderzenie bez przyjęcia. Strzał ten zostaje jednak skutecznie zablokowany przez jednego z naszych defensorów.

14 min. - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka dociera wprost pod nogi znajdującego się na ósmym metrze piłkarza przyjezdnych. Gracz ten bez wahania uderza na bramkę, ale na przeszkodzie w zdobyciu gola staje Michał Benedyk, który popisuje się znakomitym refleksem parując strzał.

17 min. -bardzo niecelna próba piłkarza gości z dystansu.

30 min. - Sylwester Koba otrzymuje dobre wysokie podanie na skrzydło. Po opanowaniu piłki przebiega z nią kilkanaście metrów, po czym płasko zagrywa ją w "szesnastkę". Niestety, futbolówka nie dociera do żadnego z naszych zawodników.

34 min. - tym razem akcję prawym skrzydłem przeprowadza zespół z Krzemienicy. Płaskie wstrzelenie wzdłuż bramki, przelatuje niemalże przez całą "szesnastkę" aż w końcu dociera do gracza rywali, który szybko decyduje się na uderzenie. Pomimo dogodnej sytuacji piłka mija słupek w znacznej odległości. Fatalne pudło.

39 min. - futbolówkę w środku pola odzyskuje Tomasz Babiarz, po czym natychmiast zagrywa ją za linię defensywy Jaworu, w kierunku Michała Rupara. Nasz napastnik dopada do piłki, a po chwili przewraca się w polu karnym. Powodem upadku był faul spóźnionego obrońcy. Arbiter bez wahania dyktuje rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienia Bartek Wawrzaszek. Błękit - Jawor 1:0

45+3 min. - Rafał Noworol zagrywa piłkę ręką tuż pod naszą bramką. Sędzia drugi raz w tym spotkaniu wskazuje "na wapno". Piłkarz przyjezdnych pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Błękit - Jawor 1:1

Podsumowanie pierwszej połowy:

Obydwie drużyny wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. W zasadzie przez całą pierwszą część meczu gra była bardzo wyrównana, a każda ze stron miała swoje lepsze, jak i gorsze momenty. Piłkarze Jaworu zdecydowanie częściej szukali uderzeń w kierunku naszej bramki, jednak większość z nich okazały się próbami niecelnymi. Pierwszą bramkę w meczu zdobył nas zespół. Wydawało się, że to jednobramkowe prowadzenie uda się dowieźć do końca pierwszej odsłony, ale tuż przed przerwą przeciwnik doprowadził do wyrównania.

II połowa:

46 min. - zmiana: Piotr Rączka <== - Marcin Dudek ==>

56 min. - gracz z Krzemienicy szybko - niesygnalizowanym strzałem w kierunku naszej bramki - wznawia grę z rzutu wolnego. Czujny golkiper Błękitu paruje piłkę na rzut rożny. Po wznowieniu z narożnika boiska ponownie do strzału dochodzą goście. Na szczęście uderzenie szybuje ponad poprzeczką.

60 min. - Bartek Wawrzaszek decyduje się na uderzenie z woleja z bardzo dalekiej odległości. Strzał okazuje się celny, ale zmierzającą w światło bramki futbolówkę z trudem wybija bramkarz przyjezdnych.

62 min. - Michał Benedyk w roli głównej. Nasz bramkarz najpierw świetnie broni uderzenie z rzutu wolnego, a następnie nie daje się pokonać przy dobitce głową.

64 min. - Strzał Marcina Dudka z okolicy szesnastego metra odbija przed siebie golkiper Jaworu. "Bezpańską" futbolówkę przejmuje Michał Rupar i chcąc minąć leżącego bramkarza zostaje przez niego zahaczony. Arbiter przerywa grę i dyktuje trzecią "jedenastkę" w tym spotkaniu. Co więcej, karze także golkipera czerwoną kartką. Między słupkami staje rezerwowy bramkarz, który z konieczności zmienia gracza z pola. Po krótkiej przerwie spowodowanej zmianą zawodnika, Bartek Wawrzaszek po raz drugi zamienia rzut karny na bramkę. Błękit - Jawor 2:1

76 min. - Mateusz Walkowicz, najlepszy strzelec klasy "A", decyduje się na akcję w swoim stylu. Ten mało widoczny w dzisiejszym meczu piłkarz popisuje sie efektownym rajdem, który kończy się wbiegnięciem w pole karne i silnym, celnym uderzeniem, przy którym nasz golkiper pozostaje bez szans. Błękit - Jawor 2:2

78 min. - kolejna akcja Walkowicza. Tym razem nasi gracze nie popełniają błędu sprzed dwóch minut i skutecznie blokują uderzenie.

79 min. - zmiana: Sylwester Koba <== - Adam Fus ==>

84 min. - zmiana: Łukasz Rupar <== - Krystian Tryniecki ==>

85 min. - Michał Rupar zagrywa na prawe skrzydło w kierunku Marcina Dudka. Po opanowaniu futbolówki kończy akcję strzałem w boczną siatkę.

87 min. - zmiana: Bartek Wawrzaszek <== - Adrian Gwizdak ==>

92 min. - rzut wolny dla drużyny z Krzemienicy tuż za polem karnym Błękitu. Michał Benedyk popisuje się kapitalną paradą i wybija na rzut rożny uderzenie z tego stałego fragmentu gry. Po centrze z narożnika boiska, ponownie do strzału dochodzą piłkarze przyjezdnych. Pierwsze uderzenie znów odbija nasz bramkarz, ale przy dobitce pozostaje bezradny. Piłka grzęźnie w siatce. Błękit - Jawor 2:3

Podsumowanie meczu:

Przez pierwszy fragment drugiej odsłony meczu gra w dalszym ciągu była wyrównana. Z czasem, to piłkarze Krzemienicy zaczęli coraz bardziej zagrażać pod naszą bramką. Mimo tego, drugi raz w tym spotkaniu na prowadzenie wyszedł Błękit. Ponadto, czerwoną kartkę otrzymał bramkarz z Krzemienicy. Nadarzała się więc szansa na pokonanie lidera, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani razu. Niestety dało się zauważyć, że walka w dzisiejszym meczu kosztowała naszych piłkarzy zbyt wiele sił. Zmęczenie w naszych szeregach wykorzystali przeciwnicy.  Najpierw szybko doprowadzili do wyrównania, a zwycięskiego gola zdobyli w ostatnich sekundach meczu.

Z pewnością nie możemy się wstydzić postawy Błękitu w starciu z Jaworem, bo nasz zespół nie prezentował się gorzej od lidera z niemałymi aspiracjami. Można powiedzieć, że przegraliśmy trochę pechowo - dwie bramki straciliśmy w doliczonym czasie gry. Pierwszą w czasie dodanym do pierwszej, a trzecią do drugiej połowy meczu.