Bramki: Piotr Rączka 7', Bartek Wawrzaszek 68' (karny)

Skład: M. Benedyk - R. Noworol, M. Pawlik (K. Urban 54'), P. Wilczak, Ł. Rupar (K. Tryniecki 83'), S. Koba, B. Wawrzaszek, T. Babiarz, P. Walawender, P. Rączka (M. Dudek 60'), M. Rupar

Więcej o meczu w rozwnięciu newsa...

I połowa:

3 min. - Bartek Wawrzaszek przenosi piłkę w nieznacznej wysokości ponad poprzeczką, strzelając rzutu wolnego.

4 min. - zamieszanie na prawej stronie połowy Błękitu. Piłkarz Łukawca przejmuje futbolówkę, wbiega z nią w "szesnastkę", a następnie zagrywa wzdłuż linii bramkowej, wykładając tym samym piłkę "jak na tacy" swojemu koledze. Adresat podania nie marnuje okazji, "nadstawia tylko stopę" i otwiera wynik spotkania. ŁKS - Błękit 1:0

6 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego spada wprost na głowę gracza gospodarzy, który pewnym uderzeniem zdobywa drugiego gola dla swojej ekipy. ŁKS - Błękit 2:0

7 min. - Bartek Wawrzaszek centruje z lewego skrzydła w kierunku znajdującego się na wysokości dalszego słupka Piotra Rączki. Grający trener, strzałem głową zamienia wrzutkę na bramkę. ŁKS - Błękit 2:1

8 min. - akcja miejscowych prawą stroną placu gry, kończy się nietypowym uderzeniem piętką w kierunku naszej bramki. Na szczęście strzał okazuje się niecelny.

17 min. - Kontratak naszego zespołu. Łukasz Rupar zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne do Bartka Wawrzaszka. Nasz piłkarz znajduje się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, który opuszcza linię bramkową, skraca kąt i skutecznie paruje uderzenie.

18 min. - długi przerzut do zawodnika ŁKS-u na prawą flankę. Zawodnik ten, po opanowaniu podania z łatwością "wjeżdża" w "szesnastkę" i kończy akcję celnym strzałem obok Michała Benedyka. ŁKS - Błękit 3:1

20 min. - nieporozumienie w szeregach obronnych naszej drużyny wykorzystuje piłkarz rywali i natychmiast decyduje się na silne uderzenie, które zmierza pod poprzeczkę. Nasz golkiper staje na wysokości zadania i wybija piłkę ponad poprzeczkę.

24 min. - Bartek Wawrzaszek dośrodkowuje z rzutu wolnego. Futbolówka dociera do Piotra Rączki, który głową przenosi ją ponad bramką.

26 min. - ponownie w roli głównej Piotr Rączka. Tym razem piłka wpada do siatki, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną.

29 min. - groźne uderzenie piłkarza Łukawca z dystansu. Michał Benedyk wyłapuję piłkę "na raty".

Podsumowanie pierwszej połowy:

Spotkanie to rozpoczęło się fatalnie dla naszej drużyny, która po raz pierwszy wystąpiła w nowych strojach. Już po sześciu minutach przegrywaliśmy 0:2. Co prawda, chwilę później udało się zdobyć kontaktowego gola, ale na niewiele się to zdało. Nie potrafiliśmy "pójść za ciosem" i doprowadzić do wyrównania. Co więcej, to zespół Łukawca podwyższył prowadzenie. W ciągu niespełna 20-stu minutach meczu, kibice oglądali prawdziwy grad bramek. Przez pewien okres czasu po trzecim golu dla gospodarzy emocji nie brakowało, obydwa zespoły miały szanse na zdobycie kolejnych goli. W końcówce jednak, zarówno ŁKS, jak i Błękit stonowały nieco tempo gry. Wydaje się, że w pierwszej odsłonie spotkania, to rywale stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich, ale gdybyśmy wykorzystali swoje szanse, to wynik mógłby być zupełnie inny.

II połowa:

52 min. - zawodnik Łukawca otrzymuje drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę. Rywale muszą grać w dziesiątkę.

53 min. - Piotr Rączka szuka swojej szansy uderzeniem z okolicy dwudziestego metra. Niestety piłka szybuje ponad bramką.

54 min. - zmiana: Marcin Pawlik <== - Krzysztof Urban ==>

58 min. - Łukasz Rupar oddaje słaby strzał w kierunku bramki. Golkiper gospodarzy bez problemy radzi sobie z tą próbą.

59 min. - Tomasz Babiarz otrzymuje piłkę w polu karnym rywali, a po chwili decyduje się na uderzenie. Nasz zawodnik może mówić o prawdziwym pechu. Futbolówka odbija się najpierw od jednego, następnie od drugiego słupka, po czym wraca na boisko.

60 min. - zmiana: Piotr Rączka <== - Marcin Dudek ==>

61 min. - Michał Rupar w niezłej sytuacji posyła piłkę w niewielkiej odległości obok słupka.

62 min. - Znajdujący się w odległości kilku metrów od bramki Marcin Dudek otrzymuje bardzo dokładne podanie. Napastnik Błękitu chce wewnętrzną częścią stopy uderzyć bez przyjęcia. Niestety zagranie to kompletnie mu nie wychodzi i w efekcie oglądamy raczej podanie do bramkarza niż strzał.

64 min. - Łukasz Rupar notuje stratę w środku pola. Rywale wychodzą z groźną kontrą, która kończy się strzałem na bramkę. Na szczęście dobry refleks Michała Benedyka sprawia, że futbolówka nie wpada do siatki. Po chwili jednak, znów błąd popełnia wspomniany zawodnik Błękitu. Tym razem kontratak rywali jest skuteczny. Miejscowi podwyższają prowadzenie. ŁKS - Błękit 4:1

68 min. - Marcin Dudek podczas próby minięcia defensora gospodarzy zostaje przez niego zahaczony. Sytuacja ta ma miejsce w polu karnym, więc arbiter bez wahania dyktuje "jedenastkę". Rzut karny na gola zamienia Bartek Wawrzaszek. Błękit - ŁKS 4:2.

71 min. - po centrze z rzutu rożnego Sylwester Koba uderza głową. Piłka o centymetry mija bramkę.

77 min. - kolejny prosty błąd indywidualny. Tym razem futbolówkę na własnej połowie, na rzecz gracza Łukawca, traci Tomasz Babiarz. Miejscowi przeprowadzają kolejną kontrę i ponownie kończą ją golem. ŁKS - Błękit 5:2

82 min. - trzeci gol dla rywali zdobyty z kontrataku. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu kopia sytuacji z 64. lub 77. minuty. ŁKS - Błękit 6:2

83 min. - zmiana: Łukasz Rupar <== - Krystian Tryniecki ==>

86 min. - Sylwester Koba uderza z rzutu wolnego. Niestety, piłka szybuje ponad poprzeczką.

Podsumowanie meczu:

Początek drugiej odsłony meczu, podobnie jak końcówka pierwszej, był bezbarwny. Emocje wzrosły kiedy w 52. minucie gracz Łukawca musiał opuścić plac gry z powodu czerwonej kartki. Ta sytuacja zadziałała na nasz zespół mobilizująco. Błękit, co zrozumiałe, przejął inicjatywę i zaczął atakować. Wydawało się, że w tym spotkaniu uda się wywalczyć korzystny rezultat. Niestety, stało się całkiem inaczej. Pomimo wielu sytuacji nie potrafiliśmy zdobyć gola - zawodziła skuteczność. Przysłowie piłkarskie głosi, że: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Tak też się stało. Po prostych błędach indywidualnych, gracze Łukawca trzykrotnie skarcili nas trafieniami zdobytymi z kontrataków.