Zwycięstwo po wyniszczającej walce

• autor: tomziom, 2013-06-03 13:43

Arka Albigowa - Błękit Żołynia 0:1 (0:1)

Bramka: samobójcza 11'

Skład: A. Gwizdak - R. Noworol, M. Pawlik, P. Wilczak, D. Lic, Ł. Rupar, B. Wawrzaszek, K. Urban, S. Koba, P. Rączka (A. Fus 71'), T. Babiarz (K. Tryniecki 84')

Szczegóły w rozwinięciu...

I połowa:

11 min. - Szybko rozegrany rzut z autu po lewej stronie boiska, piłkę otrzymuje Tomasz Babiarz, mija jednego z rywali, a następnie będąc na wysokości pola karnego mocno dośrodkowuje. Zawodnik Arki interweniuje tak niefortunnie, że wbija piłkę do własnej bramki. Arka - Błękit 0-1.

14 min. - Odpowiedź rywali. Piłkarz z Albigowej szarżuje prawym skrzydłem, a następnie dośrodkowuje "na nos" partnerowi z zespołu, strzał głową z 5 metra trafia jednak prosto w Gwizdaka, który wyłapuje uderzenie.

26 min. - Piotr Rączka opanowuje długą piłkę i oddaje zaskakujący strzał lewą nogą, czujny bramkarz gospodarzy wyłapuje uderzenie.

31 min. - Przerzut Bartka Wawrzaszka z lewego skrzydła na przeciwległą stronę, Sylwek Koba zgrywa zagraną futbolówkę do Łukasza Rupara, strzał tego ostatniego minimalnie obok "długiego rogu" bramki.

37 min. - Po rzucie rożnym Błękitu do strzału dochodzi T. Babiarz. Będąc tyłem do bramki próbuje uderzyć z półobrotu, piłka trafia słupek a następnie wychodzi na aut bramkowy.

40 min. - Kolejna świetna szansa Ł. Rupara. Sylwek Koba mija na prawym skrzydle rywala, a następnie wykłada piłkę na 7 metr popularnemu "Steviemu", ten jednak mając przed sobą tylko bramkarza chyba niepotrzebnie próbuje przyjąć piłkę, próba opanowania futbolówki jest jednak nieudana i niebezpieczeństwo zostaje oddalone.

44 min. - Indywidualna akcja B. Wawrzaszka, po minięciu dwóch rywali wbiega on w pole karne, jednak celny strzał nie był wystarczająco dobry aby pokonać bramkarza Arki.

Podsumowanie pierwszej połowy:

W pierwszej połowie Błękit był zespołem zdecydowanie lepszym. Co prawda przewaga "optyczna" nie była zbyt duża, jeśli jednak popatrzymy na groźne sytuacje to nasz zespół wypada dużo lepiej. Arka tylko raz poważniej zagroziła zespołowi z Żołyni, co wypada dość blado przy 3-4 bardzo groźnych akcjach Błękitu. Pomimo tego, że sporo czasu gra toczyła się w środku pola to mecz mógł się podobać.

II połowa:

46 min. - Nasi zawodnicy myślami chyba jeszcze w szatni... Bardzo dobra akcja zawodników Arki doprowadza do sytuacji sam na sam. Zawodnik rywali jednak fatalnie pudłuje, strzelając daleko obok bramki.

53 min. - Sylwek Koba mija w polu karnym jednego z rywali. Następnie zdecyduje się na strzał z ostrego kąta, który przelatuje wysoko nad bramką. Wydaje się, że dogranie do środka byłoby w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem.

71 min - zmiana: Piotr Rączka <== – Adam Fus ==>

77 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego B. Wawrzaszka, piłki nie sięga Koba, dociera do niej jednak Babiarz, jednak nie udaje mu się pokonać bramkarza rywali.

79 min. - Fatalnie rozegrany rzut wolny Arki. Podanie jednego z rywali trafia pod nogi Ł. Rupara, który momentalnie uruchamia Adama Fusa. Ten ostatni przebiega z piłką niemal pół boiska, a następnie oddaje strzał. Niestety nad poprzeczką.

82 min. - Kiks Rafała Noworola powoduje dobrą okazje na remis dla rywali. Napastnik rywali momentalnie dopada do piłki, podciąga kilka metrów i mając przed sobą tylko Gwizdaka strzela fatalnie - lekko i prosto w niego.

84 min. - zmiana: Tomasz Babiarz <== – Krystian Tryniecki ==>

Podsumowanie meczu:

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana niż pierwsza. Rywale przycisnęli i za wszelką cenę chcieli wyrównać, Błękit się cofnął i liczył na kontrataki. Trzeba przyznać, że Arka miała dwie doskonałe okazje do strzelenia bramki, jednak w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi i opanowania. Z przebiegu całego spotkania wydaję się jednak, że zwycięstwo jedną bramką jest w pełni zasłużone. Warto pochwalić walkę naszych zawodników w tym spotkaniu. Pod koniec meczu skurcze łapały aż trzech piłkarzy Błękitu. Ta sytuacja pokazuje jak dużo zdrowia zostawili nasi zawodnicy na boisku, jednak opłaciło się i udało się wywalczyć 3 punkty, które bardzo zbliżają Błękit do utrzymania w lidze.