16 kolejka - zapowiedź

Juniorzy starsi: Stal Łańcut - Błękit Żołynia - 15.06.2013 - godz. 11.00

Juniorzy młodsi: Stal Łańcut - Błękit Żołynia - 15.06.2013 - godz. 13.00

Seniorzy:

Po ostatnich zwycięstwach zawodnicy Błękitu są niemal pewni utrzymania, więc cel minimum na ten sezon został osiągnięty. Teraz w ostatnich kolejkach trzeba powalczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu, a czwarta pozycja jest jak najbardziej w zasięgu. W najbliższej kolejce rywalem będzie Szarotka Rogóżno i to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli.

Zarówno Błękit jak i Szarotka mają obecnie po 35 punktów, rywale są oczko wyżej od nas, bo jesienią wygrali w Żołyni 1-0. Tak więc wygrana pozwoli przeskoczyć najbliższych rywali w tabeli i odskoczyć im na 3pkt. O punkty będzie ciężko, Szarotka na wiosnę spisuje się bardzo dobrze, więcej punktów od zawodników z Rogóżna zdobyli tylko Iskra Jawornik i Jawor Krzemienica. Z pewnością szczególną uwagę trzeba zwrócić na Marka Skupnia, który w tym sezonie zdobył już 29 bramek! To ponad połowa dorobku strzeleckiego Szarotki. Z powodu przebudowy stadionu w Rogóżnie spotkanie odbędzie się w Kosinie, zapraszamy serdecznie kibiców.

Juniorzy:

Juniorzy świetnie spisali się na IzoArenie w Boguchwale zostawiając rywali z bagażem 10 bramek. Zarówno juniorzy starsi jak i młodsi zaaplikowali rywalom po 5 bramek i wywieźli po 3pkt z terenu rywali.

Juniorzy starsi udowodnili tym, że poprzednie dwie kolejki były wypadkiem przy pracy i nadal to oni są liderem i głównym faworytem do wygrania ligi. Już w sobotę kolejny rywal na drodze naszych zawodników. Teoretycznie powinno być nieco łatwiej - rywalem będzie Stal Łańcut, 11 zespół w ligowej tabeli z fatalnym bilansem wyjazdowych spotkań. Na żadnym z wyjazdów (a było ich już 11) nie udało im się ugrać nawet punktu. Przypomnijmy jednak jesienne spotkanie, gdzie Błękit męczył się niesamowicie w Łańcucie, a bramkę wbili sobie w końcu sami rywale w końcówce spotkania. Zapraszamy kibiców!

Juniorzy młodsi jak zaczęli wygrywać, tak ich passa trwa w najlepsze. Teraz będzie czekał ich bardzo trudny sprawdzian. Stal Łańcut w tej kategorii wiekowej zajmuje 3 miejsce w tabeli, do tej pory zgromadzili 44 punkty w 20 meczach. Powodzenia!

A co na innych stadionach "A" klasy?

Ostatnia kolejka przyniosła kilka ciekawych wyników, jednak ostatecznych rozstrzygnięć nadal nie ma. Matematyczne szanse na utrzymanie ma nadal nawet ostatnia Głuchowianka, szans na awans nie stracił też Grom, chociaż oba te rozstrzygnięcia trzeba rozpatrywać w kategoriach cudu. "Kropkę nad i" postawić może Iskra Jawornik, potrzeba wygranej w wyjazdowym meczu w Woli Dalszej. Ciekawie powinno być w Głuchowie, gdzie wspomniana Głuchowianka zagra z Plantatorem Nienadówka, który aktualnie znajduje się "nad kreską", ale po pierwsze ich przewaga nad rywalami jest minimalna, po drugie może okazać się, że 11 miejsce na którym aktualnie się znajdują i tak nie da utrzymania. Jawor Krzemienica nieoczekiwanie uległ w poprzedniej serii gier Łukawcowi aż 4-1, teraz muszą zmazać plamę wygrywając przed własną publicznością z Czarnymi Kraczkowa. Start Brzóza Stadnicka zagra u siebie z Palkovią Palikówka, Arka Albigowa podejmie Leśną Wólke Podleśną, a Grom Handzlówka również u siebie zmierzy się z ŁKS Łukawiec.