Błękit Żołynia - Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:1 (1:1)

Bramka: Marcin Dudek 24'

Skład: A. Rauza - Ł. Wawrzaszek (D. Sołek 69'). D. Lic, R. Noworol, M. Pawlik, K. Tryniecki (P. Noworol 60'), Ł. Rupar (K. Urban 75'). P. Walawender (S. Koba 73'). B. Wawrzaszek, M. Dudek, T. Lach (K. Markowicz 83')

Więcej w rozwinięciu...

Tak padły bramki:

6 min. - rzut wolny Orła z ponad 30 metrów, słaby strzał nie powinien sprawić problemów naszemu bramkarzowi, ten jednak w najgorszy dla siebie sposób przekonuje się o nierównościach żołyńskiego boiska, piłka wypada mu z rąk, błyskawicznie doskakuje do niej napastnik gości i pakuje piłkę do siatki. Błękit - Orzeł 0-1.

24 min. - Prostopadła piłka od Bartka Wawrzaszka w kierunku Marcina Dudka. Nasz napastnik znajdujący się po lewej stronie przebiega z piłką niemal pół boiska "ścina" do środka, mija obrońcę, a następnie silnym strzałem, po rękach bramkarza, umieszcza piłkę w siatce. Błękit - Orzeł 1-1.

Ogólne podsumowanie meczu:

To był dobry mecz Błękitu. Od pierwszych minut nasz zespół grał bardzo ambitnie, walecznie i wręcz rzucił się na rywala. W ciągu pierwszych pięciu minut Błękit oddał aż 4 strzały w kierunku bramki Filipa. Jednak strzały Ł. Wawrzaszka i M. Dudka po rzutach rożnych były niecelne. Wydawało się, ze wszystko zaczyna się idealnie a tymczasem gola zdobyli goście. Taka sytuacja często może podłamać zespół, ale nie tego dnia Błękit. Nasz zespół nadal atakował, a te ataki przyniosły skutek w postaci bramki wyrównującej. Dopiero po tej bramce gra nieco się wyrównała i przeniosła bardziej do środka pola. Jednak pod koniec pierwszej połowy idealną sytuację do wyprowadzenia Błękitu na prowadzenie miał B. Wawrzaszek, po dograniu od T. Lacha miał przed sobą tylko obrońcę i niestety trafił akurat w niego. Początek drugiej części gry był nieco spokojniejszy. Gra rozkręciła się po około 20 minutach drugiej połowy. Najpierw w niezłej sytuacji znalazł się Dudek, ponownie minął obrońcę, jednak tym razem świetnie jego strzał obronił Filip. Chwilę później strzelec bramki dla Orła - Mariusz Woś przeprowadził indywidualną akcję, minął kilku obrońców Błękitu i uderzył na bramkę, piłka minęła już naszego bramkarza, ale świetnie zaasekurował go R. Noworol i wybił piłkę zmierzającą do siatki. Chwilę później kolejny raz gości ratuje ich bramkarz - Wiktor Filip! Po zagraniu ze środka pola do sytuacji "sam na sam" doszedł wprowadzony chwilę wcześniej S. Koba. Strzał zmierzający trafia jednak w nogę interweniującego bramkarza. Ostatnie słowo należało do drużyny z Wólki Niedźwiedzkiej. "Wrzutkostrzał" z lewej strony boiska. Nikt nie przecina piłki, Rauza interweniuje, do piłki dopada gracz Orła, jednak z 5 metra fatalnie pudłuje, strzelając nad poprzeczką.

Podsumowując - taki Błękit, szczególnie z pierwszej połowy chcemy oglądać jak najczęściej. Przez spory czas nasz zespół dominował nad liderem rozgrywek, co ma też potwierdzenie w statystykach. Remis wydaje się być jednak dobrym i sprawiedliwym wynikiem.