Do pełni szczęścia zabrakło dwóch minut.

• autor: tomziom, 2015-05-19 15:16

Start Borek Stary - Błękit Żołynia 2:2 (0:1)

Bramki: Marcin Dudek 41', Michał Rupar 60'

Skład: A. Gwizdak - R. Noworol, D. Lic, P. Noworol, K. Urban, K. Tryniecki (A. Kołcz 89'), Ł. Rupar (M. Rupar 59'), B. Wawrzaszek (T. Babiarz 78'), F. Kosior (M. Pawlik 87'), P. Jagustyn, M. Dudek

41 min. - Rzut wolny z prawej strony boiska, dośrodkowanie Filipa Kosiora w pole karne, tam najlepiej odnajduje się Marcin Dudek i uderza głową, piłka wpada do siatki tuż przy słupku. Start - Błękit 0-1

60 min. - Kolejny stały fragment gry Błękitu, tym razem jednak wybity przez obrońców przed pole karne, tam uderza Kosior, piłkę blokuje obrońca, kolejne uderzenie, tym razem Patryk Jagustyn, piłka odbija się jeszcze od Michała Rupara, który wszedł na boisko zaledwie minutę wcześniej i zmylając bramkarza wpada do siatki. Start - Błękit 0-2

73 min. - Dośrodkowanie z lewej strony boiska gracza Startu dociera na "długi słupek" do kolegi z zespołu, ten strzałem głową zdobywa kontaktową bramkę. Start - Błękit 1-2.

90 + 2 min. - Pierwszy z rzutów rożnych graczy z Borku zostaje wybity na kolejny korner. Drugie dośrodkowanie jest już znacznie lepsze od poprzedniego i dociera na głowę grającego trenera rywali. Mocny strzał daje wyrównanie. Start - Błękit 2-2.

Specyficzny stadion w Borku zwiastował dużą liczbę sytuacji podbramkowych w tym spotkaniu, tak też było. Lepiej zaczęli gospodarze i już na początku mogli objąć prowadzenie, dogranie z lewego skrzydła dotarło do napastnika, który uderzył z okolic 7 metra z pierwszej piłki. Futbolówka trafiła jednak w Gwizdaka, a następnie odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole gry. W odpowiedzi świetnej okazji po rzucie rożnym nie wykorzystał Bartek Wawrzaszek, który z okolic 5 metrów, niepilnowany, strzelił głową w bramkarza gospodarzy. Później więcej groźnych akcji mieli nasi zawodnicy. Szybka kontra, Dudek urwał się lewą stroną, wpadł w pole karne i zdecydował się na uderzenie, które było niecelne. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby dogranie, w pole karne wbiegali już Jagustyn i Wawrzaszek. Po kolejnym z rzutów rożnych zakotłowało się pod bramką gospodarzy, piłka trafiła do Kosiora, ten uderzył bez namysłu, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Gospodarze strzelali z dystansu, ale uderzenia albo były bardzo słabe, albo niecelne. W przerwie do piłkarzy dotarła informacja, że drugi w tabeli Wisłok Czarna przegrał swój mecz, tak więc zwycięzca tego starcia awansowałby na miejsce dające awans. Druga część gry zaczęła się dość spokojnie. Pierwszą klarowną sytuacje miał pomocnik Startu, który przedarł się indywidualną akcją przez naszą obronę i doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Uderzył jednak obok słupka. Po drugiej bramce dla Błękitu gospodarze nie mieli już nic do stracenia i rzucili się do ataku. Zmienili ustawienie na grę trzema obrońcami (i trzema napastnikami) i wstrzeliwali piłki w okolice naszego pola karnego. Taka sytuacja musiała powodować kontrataki i po jednym z nich dośrodkował M. Rupar, do strzału doszedł M. Dudek, jednak nie trafił dobrze w piłkę i ta zamiast do siatki trafiła do B. Wawrzaszka, ten ostatni był jednak na spalonym. Kontaktowa bramka i kolejna sytuacja, gdzie do strzału głową doszedł zawodnik z Borka (uderzył nad poprzeczką) spowodował także zmianę naszego ustawienia. Trener postanowił cofnąć do obrony dobrze grającego głową Dudka. Sytuacja ta zmieniła znacznie obraz gry. Wprowadzony do ataku Babiarz nie stwarzał dużego zagrożenia w kontratakach. Gospodarze nie mieli jednak miejsca na rozgrywanie jakichś wyszukanych akcji, jedynym sposobem była gra "na chaos", czyli długie piłki w pole karne oraz dośrodkowania ze stałych fragmentów. Błękit wytrzymał ten napór prawie do końca. Niestety tylko prawie... Sędzia doliczył trzy minuty i w drugiej z niech Start zdobył bramkę. Kibice na trybunach mogli zaśpiewać "twierdza niezdobyta", chociaż było bardzo blisko. Po takim przebiegu meczu wiadomo, że punkt nie może cieszyć, patrząc jednak na chłodno nie jest to zły wynik. Dwubramkowy remis spowodował lepszy stosunek bezpośrednich spotkań dla Błękitu, dzięki temu udało się w tabeli wskoczyć na 3 miejsce. Porażka Wisłoka Czarna pozwoliła zmniejszyć stratę do tylko jednego punktu. Teraz jednak trzeba zacząć wygrywać, bo tyle samo co Błękit ma już również Markovia, a tylko punkt mniej Włókniarz Rakszawa. Emocji pod koniec rozgrywek nie zabraknie!

autor: ~kibic 2015-05-19 16:33:03