Błękit Żołynia - strona nieoficjalna

Seniorzy:

Crasnovia Krasne - Błękit Żołynia - 15.08.2017 - godz. 14.00

Zmiany kadrowe:

W porównaniu z kadrą z ubiegłego sezonu żaden z zawodników nie odszedł do innego klubu. To nie oznacza jednak, że osłabień nie ma, bowiem karierę postanowił zakończyć Damian Lic, który w ubiegłym sezonie zagrał 15 razy. Z Błękitem się jednak nie rozstaje, nadal będzie prowadził zespół juniorów, a także najmłodszą grupę naszej szkółki. Dziękujemy za występy na boisku, a nazbierało się ich sporo, bo Damian był zawodnikiem naszego klubu od wielu lat. Patryk Jagustyn dopiero odstawił kule po kontuzji jaką odniósł w ostatnim meczu poprzedniego sezonu i w rundzie jesiennej raczej go nie zobaczymy.

Czas na transfery do klubu! Po dwóch latach gry w IV lidze do Błękitu powraca Marcin Dudek. W ubiegłym sezonie w barwach Głogovii zdobył on sześć bramek w lidze, dokładając również trafienie w Pucharze Polski. Kibicom Błękitu na pewno nie trzeba go szerzej przedstawiać. Innym powrotem do klubu jest dołączenie do Błękitu Przemysława Kowalskiego. To wychowanek naszego klubu, który po zakończeniu wieku juniora odszedł na roczne wypożyczenie do "B" klasowego KS Smolarzyny, gdzie otrzaskał się z seniorską piłką. Wyszło całkiem nieźle, bo z pięcioma golami na koncie był najlepszym strzelcem drużyny. Teraz powalczy o skład w Żołyni, gra na pozycji napastnika. Kolejne dwa transfery to osoby, które po raz pierwszy grać będą w Błękicie. Szymon Bieniasz dołączył do Błękitu z Jawora Krzemienica. Niespełna 18 letni zawodnik występuje na środku obrony i przez całą dotychczasową karierę był związany właśnie z klubem z Krzemienicy. W ubiegłym sezonie w "B" klasie wystąpił w 21 meczach, we wszystkich od pierwszej do ostatniej minuty. W zimie przebywał na testach w zespole Stali Rzeszów, jednak ostatecznie nie trafił do zespołu juniorów tego klubu. Do drużyny dołączył również Tomasz Czarnota. Wychowanek Arki Albigowa w ostatnich dwóch sezonach występował w Gromie Handzlówka, a kibice Błękitu mogą go kojarzyć z boiska (strzelił dwa gole w meczu Gromu z Błękitem w Żołyni wiosną 2016 roku). W poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem występującego w klasie okręgowej Gromu zdobywając 8 bramek. W okresie przygotowawczym trener najczęściej ustawiał go jako jednego ze skrzydłowych. Zarówno Przemek jak i Szymon i Tomasz to młodzieżowcy. Życzymy udanych występów!

Sparingi:

W okresie przygotowawczym Błękit rozegrał siedem sparingów. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami Błękitu, cztery razy lepsi okazywali się rywale. Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego został Marcin Dudek, który trafiał do siatki rywali sześć razy. Skład każdego z meczów był opisywany na bieżąco tak więc nie będziemy się powtarzać. "Zawodnicy testowani", którzy pojawili się w sparingach to wspomniani wyżej Szymon i Tomasz, którzy dołączyli do naszego klubu.

Zapowiedź meczu:

Już na początku czeka Błękit trudne wyzwanie. Crasnovia jeszcze dwa lata temu zajęła 3 miejsce w IV lidze, jednak dały znać o sobie problemy organizacyjne i zespół nie dostał licencji na grę w tej klasie rozgrywkowej w wyniku czego spadł do okręgówki. Tam zajęli miejsce w środku tabeli, konkretnie ósme na co złożyło się 14 zwycięstw, 8 remisów oraz 10 porażek. Biorąc jednak pod uwagę tylko rundę wiosenną to tylko dwa zespoły punktowały lepiej. W przerwie między sezonami w Krasnem doszło do zmiany trenera, nowym opiekunem Crasnovii został Tomasz Pietrasiewicz, który będzie również występował na boisku. Zespół z Krasnego to typowa mieszanka rutyny z młodością, nie brakuje tam zawodników ogranych w wyższych ligach, na czele z Krzysztofem Majdą (96 meczów w ekstraklasie), ale także młodych "gniewnych" jest sporo. Nie wiemy zbyt wiele na temat tego jak rywalom poszło w meczach sparingowych, ale na pewno wygrali oni Puchar Wójta Gminy Krasne pokonując w finale Palkovię Palikówka 2-1, wcześniej w meczu półfinałowym zremisowali z Rzemieślnikiem Strażów 3-3, ale skuteczniej wykonywali rzuty karne. W ostatni wtorek zagrali jeszcze jeden sparing przegrywając u siebie 1-4 z KS Przybyszówka. Pamiętajmy jednak, że mecze sparingowe, a liga to co innego i na pewno to gospodarze będą faworytem tego meczu. Sentymentalna podróż czeka Marcina Dudka, który grał w Krasnem ponad rok. My oczywiście wierzymy w swój zespół i liczymy na dobry początek sezonu. Do boju Błękit!

autor: ~ Wola Dalsza 2017-08-13 09:40:33

avatar Powodzenia Panowie V lidze ,duzo punktow!!! i oby bez kontuzji!!!!

Błękit ŻołyniaBratek Bratkowice
Błękit Żołynia   Bratek Bratkowice