Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Błękit Żołynia - 5:0 (2:0)

Skład: J. Ślęk - G. Dudek (Ł. Rupar 30'), R. Noworol, S. Bieniasz, M. Pawlik, M. Dudek (T. Czarnota 46'), B. Danielewicz, P. Noworol, K. Tryniecki, M. Rupar, P. Kowalski

Więcej wkrótce...

Tak padły bramki:

17 min. - Dośrodkowanie z lewego narożnika boiska jest zbyt długie i mija całe pole karne Błękitu. Po chwili jednak piłka powraca w obręb szesnastki do nieobstawionego zawodnika Orła, który spokojnie przyjmuje piłkę i mocny uderzeniem w dalszy róg bramki zdobywa pierwszego gola. Orzeł - Błękit 1-0.

25 min. - Mocne uderzenie piłkarza gospodarzy z ponad 25 metrów. Piłka odbija się jeszcze od murawy i wpada tuż przy słupku bramki bronionej przez Ślęka. Orzeł - Błękit 2-0.

47 min. - Kolejny raz rzut rożny wykonywany z lewej strony boiska. Piłka dociera na długi słupek, gdzie najwyżej wyskakuje grający trener Orła - Piotr Gaca i nie ma problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Orzeł - Błękit 3-0.

67 min. - Ładna, zespołowa akcja gospodarzy na lewej stronie boiska kończy się skutecznym strzałem z pola karnego. Orzeł - Błękit 4-0.

89 min. - Strata na połowie rywali powoduje błyskawiczny kontratak. Gracze Orła wychodzą w pięciu na trzech obrońców Błękitu - dobre rozegranie akcji kończy się skutecznie, a więc bramką. Orzeł - Błękit 5-0.

Ogólne podsumowanie meczu:

Do meczu w ramach rundy wstępnej Okręgowego Pucharu Polski oba zespoły nie przystąpiły w optymalnych składach. Lepiej na zmianach wyszli gospodarze, natomiast Błękit nie sprostał rywalowi i już w swoim pierwszym meczu zakończył pucharową przygodę.

Mecz w pierwszej połowie był dosyć wyrównany i trzeba przyznać szczerze, że nie toczył się w zbyt szybkim tempie. Sytuacji podbramkowych brakowało. Błękit nie oddał chyba ani jednego celnego strzału, rywale również oprócz bramek nie obstrzeliwali zbytnio naszej bramki. Niestety kontuzje nie oszczędziły naszego zespołu również w tym starciu. W 30 minucie boisko z urazem mięśniowym musiał opuścić Grzegorz Dudek. Miejmy nadzieję, że jego przerwa w grze będzie jak najkrótsza. Po zmianie stron rywale bardzo szybko podwyższyli prowadzenie, a dodatkowo w 55 minucie boisko z dwoma żółtymi kartonikami opuścić musiał Łukasz Rupar. Bardzo zdyscyplinowani gospodarze pozwalali Błękitowi rozgrywać na własnej połowie zagęszczając przestrzenie przed własną bramką. Po przechwycie piłki natomiast starali się bardzo szybko atakować i tym sposobem najczęściej zagrażali naszej bramce. Po stronie Błękitu próbowali głównie z rzutów wolnych - celnie uderzał Bieniasz, niewiele brakło przy próbie Czarnoty. Ostatecznie jednak w pełni zasłużenie zwyciężyli gospodarze, a naszym zawodnikom nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki. Życzymy graczom Orła powodzenia w dalszej rywalizacji pucharowej, jak również w lidze. My teraz skupiamy się już w stu procentach na rozgrywkach w klasie okręgowej. Najbliższy mecz w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie w Żołyni. Naszym rywalem będzie Dynovia Dynów.