Sokół Sokołów Małopolski 7:0 Crasnovia Krasne
Aramix Niebylec 6:0 Grodziszczanka Grodzisko Dolne
Iskra Jawornik Polski 2:5 Strumyk Malawa

Piłkarskie powiedzenia wciąż mają moc.

• autor: tomziom, 2017-09-12 12:42

Błękit Żołynia - Dynovia Dynów - 1:1 (1:0)

Bramka: Bartłomiej Wawrzaszek 19'

Skład: A. Gwizdak - G. Dudek, R. Noworol, S. Bieniasz, M. Połeć, Ł. Rupar (P. Noworol 85'), B. Danielewicz, T. Czarnota, S. Koba (M. Rupar 72'), B. Wawrzaszek, M. Dudek.

Więcej w rozwinięciu...

Tak padły bramki:

19 min. - Po dograniu ze środka boiska od Sylwestra Koby w kierunku wbiegającego w pole karne Marcina Dudka ten drugi jest faulowany przez obrońcę rywali - rzut karny! Do jedenastki podchodzi Bartek Wawrzaszek i trafia do siatki przeciwników. Błękit - Dynovia 1-0.

55 min. - Dośrodkowanie gości z lewej strony boiska. Piłka po małym zamieszaniu w polu karnym ląduje w rękach Adriana Gwizdaka, gdy wszystkim wydaje się, że jest już po akcji, niestety nasz bramkarz wypuszcza futbolówkę z rąk. Najszybciej w tej sytuacji zorientował się napastnik Dynovii i z bliska pakuje piłkę do bramki. Błękit - Dynovia 1-1.

Ogólne podsumowanie meczu:

Do meczu z Dynovią nasz zespół przystąpił w niewiele odmienionym składzie. Z pierwszego składu z Rzeszowa zabrakło odczuwającego skutki kontuzji Konrada Markowicza (cały mecz na ławce) oraz Krzysztofa Urbana, który był nieobecny. Zamiast nich do składu wskoczyli powracający po chwilowej absencji Bartek Wawrzaszek, oraz po raz pierwszy w tym sezonie w podstawowym składzie Marcin Połeć.

Od początku meczu spotkanie obfitowało w okazje bramkowe. Już w drugiej minucie w świetnej sytuacji znalazł się Tomasz Czarnota, który po prostopadłym zagraniu od Wawrzaszka znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali. Goalkeeper Dynovii dobrze skrócił jednak kąt i odbił jego uderzenie. Zaledwie minutę później na prowadzenie mogli wyjść goście. Skrzydłowy rywali wygrał "przebitkę" z interweniującym nogami Gwizdakiem i miał przed sobą niemal pustą bramkę (strzał próbowali blokować obrońcy), na nasze szczęście uderzył jednak obok słupka. Po bardzo szybkim początku gra nieco zwolniła i inicjatywę przejął nasz zespół. Oprócz bramki było jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia gola i podwyższenia prowadzenia. Pojedynek jeden na jednego z bramkarzem przegrał Marcin Dudek, nieco później po zagraniu od tego zawodnika w dobrej okazji znalazł się Sylwek Koba, ale uderzył daleko obok bramki. W kolejnych akcjach znów dogrywał Koba, a z bliska nad poprzeczką uderzył Czarnota (strzelał głową w trudnej sytuacji). Uderzenia zza pola karnego spróbował także Połeć i była to próba celna, bramkarz jednak obił ją do boku. Najgroźniejszą okazje Błękit miał w 38 minucie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła od Sylwestra Koby gracz rywali zatrzymał ręką w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Tym razem do strzału podszedł Marcin Dudek, ale jego zamiary wyczuł bramkarz rywali i wyłapał to uderzenie. Rywale poza wspomnianą sytuacją z trzeciej minuty meczu nie zagrażali poważnie bramce Błękitu. Kilka dośrodkowań nie znalazło adresata, a nieliczne strzały, albo były niecelne albo nie sprawiały kłopotów naszemu bramkarzowi.

Po zmianie stron gra była nieco bardziej wyrównana. Przeciwnicy po strzeleniu bramki skupiali się głównie na bronieniu korzystnego dla siebie rezultatu. Błękit natomiast nie atakował już z taką zaciętością jak w pierwszej części meczu. Mniej miejsca na rozgrywanie akcji mieli nasi pomocnicy i ciężko było się przebić przez skomasowaną obronę rywali. W jednej z nielicznych kontr Błękitu z lewego skrzydła dogrywał Marcin Dudek, a nieco wyrzucony poza światło bramki Bartek Danielewicz trafił w bramkarza. W innej sytuacji do strzału głową doszedł wspomniany Dudek, który uprzedził wychodzącego z bramki bramkarza, jednak piłka przeleciała obok słupka. Przeciwnicy kilka razy próbowali kontrować, Błękit był jednak uważny w obronie i albo łapał rywali na spalonych, albo nie pozwalał na dochodzenie do pozycji strzałowych. Już w doliczonym czasie gry Błękit był bardzo bliski przechylenia szali wygranej na swoją korzyść. Z rzutu wolnego dośrodkował Bartek Wawrzaszek, a do strzału głową w polu karnym doszedł Rafał Noworol, jego uderzenie trafiło jednak tylko w słupek. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Błękit rozegrał kolejne dobre spotkanie, znów zabrakło przede wszystkim skuteczności, a może również trochę szczęścia i doświadczenia? Ziściło się przysłowie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Podobnie jak przed tygodniem po bardzo dobrej pierwszej połowie nasz zespół prowadzić wyżej, wtedy jednak rywale byli słabsi i nawet w drugiej części gry nie dali rady naszej drużynie. Teraz bardziej doświadczony i ograny przeciwnik wykorzystał swoją jedną szansę i doprowadził do wyrównania. Błękit nie potrafił natomiast kolejny raz rozmontować obrony rywali, a dodatkowo znów obił obramowanie bramki, a więc brakowało bardzo niewiele. Skuteczność na pewno jednak przyjdzie, a stwarzana liczba dobrych okazji musi cieszyć sympatyków naszego klubu. Następne spotkanie w sobotę o godzinie 16.00 zagramy w Sokołowie Małopolskim z tamtejszym Sokołem. Zapraszamy już dziś!