Mecz przeciętny, ale zwycięski.

• autor: tomziom, 2017-10-03 12:10

Błękit Żołynia - Aramix Niebylec - 2:1 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Wawrzaszek 16', Marcin Dudek 84'

Skład: A. Gwizdak (J. Ślęk 46') - K. Urban (Ł. Rupar 46'), G. Dudek, S. Bieniasz, K. Markowicz (M. Pawlik 81'), B. Danielewicz (K. Tryniecki 90'), B. Wawrzaszek (P. Walwender 58'), T. Czarnota, S. Koba, M. Rupar (P. Noworol 82), M. Dudek.

Więcej w rozwinięciu...

Tak padły bramki:

16 min. - W polu karnym, będąc tyłem do bramki faulowany przez przeciwnika jest Michał Rupar - sędzia wskazuje na 11 metr! Do rzutu karnego podchodzi Bartek Wawrzaszek, piłka leci w jedną stronę, bramkarz w drugą - gol! Błękit - Aramix 1-0.

75 min. - Rzut rożny z lewej strony dla zespołu z Niebylca. Piłka po dośrodkowaniu spada w okolice piątego metra, gdzie powstaje spore zamieszanie. Najlepiej odnajduje się w nim obrońca Aramixu Łukasz Góra i zdobywa bramkę. Błękit - Aramix 1-1.

84 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Marcina Dudka, piłka mija jednego z obrońców, następnie po odbiciu od murawy inny piłkarz z Niebylca zatrzymuje ją ręką - kolejny rzut karny! Tym razem do strzału podchodzi Marcin Dudek i on również skutecznie egzekwuje ten stały fragment gry. Błekit - Aramix 2-1.

Ogólne podsumowanie meczu:

Do meczu ligowego z innym z beniaminków - Aramixem Niebylec nasz zespół przystąpił z jedną zmianą w podstawowym składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. Wracający po chwilowej nieobecności Grzegorz Dudek pojawił się na środku obrony w miejsce Łukasza Rupara.

Samo spotkanie od początku nie było porywającym widowiskiem. W początkowych minutach nieco lepiej prezentował się Błękit, jednak dobrze ustawiona obrona przeciwników, kierowana przez grającego trenera nie popełniała błędów. W jednej z akcji na lewym skrzydle rozpędził się Sylwester Koba, następnie "złamał" akcję do środka, ale uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Po bramce obraz gry nie zmienił się wiele, przeciwnicy próbowali szybkich akcji i po stratach Błękitu błyskawicznie próbowali przenieść ciężar gry pod bramkę naszego zespołu. Sporo wiatru robił prawy skrzydłowy Aramixu, ale konkretów z tego nie było. Po naszej stronie celny strzał oddał Krzysztof Urban, ale dobrze ustawiony bramkarz złapał piłkę. W innej sytuacji po długim podaniu Marcin Dudek uprzedził wychodzącego bramkarza, jednak piłka nie wpadła do bramki, bo z interwencją zdążyli obrońcy. Niedługo przed przerwą dobrą wrzutką z prawego skrzydła popisał się Tomasz Czarnota, ale piłkę "z głowy" Kobie ściągnął obrońca przeciwników.

Po zmianie stron gra sporo się odmieniała. Piłkarze gości wyszli bardzo nabuzowani na drugą część gry i zdecydowanie przejęli inicjatywę w pierwszych minutach. Podeszli wysoko do graczy Błękitu i sprawili sporo problemów naszemu zespołowi. Wprowadzony w przerwie Kuba Ślęk nie miał jednak bardzo dużo pracy, bo pomimo optycznej przewagi brakowało konkretów pod obiema bramkami. Błękit zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. Po zagraniu niemal z połowy boiska do własnego bramkarza ten złapał piłkę i Błękit otrzymał rzut wolny pośredni. Po krótko rozegranym stałym fragmencie mocno i celnie uderzył Przemek Walawender, ale bramkarz świetnie obronił ten strzał. Gdy wydawało się, że napór przeciwników maleje Ci w końcu trafili do siatki po stałym fragmencie gry. Żadna z drużyn nie chciała tego meczu zremisować i mecz stał się bardziej otwarty. Swego dopiął Błękit, ale zanim to się stało miał jeszcze jedną okazję. Z rzutu wolnego uderzał Marcin Dudek, celny strzał odbił bramkarz rywali, a najszybciej z dobitką pospieszył Michał Rupar. Ostatecznie jednak jego próba nie była udana. Rywale w ostatnich minutach mieli doskonałą szansę na wyrównanie stanu gry. Dobre podanie na lewą stronę dostał zawodnik Aramixu, wpadł w pole karne, jednak mając przed sobą tylko naszego bramkarza (i dość ostry kąt - dodajmy) uderzył nad poprzeczką. Po trzech doliczonych minutach sędzia zakończył ten mecz.

Błękit na pewno nie rozegrał perfekcyjnego spotkania, pamiętajmy jednak, że najważniejszy cel, jakim były trzy punkty, osiągnął. Zespół z Niebylca zaprezentował się z niezłej strony i z pewnością trochę punktów powinien jeszcze zdobyć. Trzy punkty, żadnej żółtej kartki, wszystko składa się w bardzo dobrą całość. Rysą na tym polu są jedynie urazy, bo przedwcześnie boisko opuścili Adrian Gwizdak oraz Bartek Wawrzaszek, ale nie wydaje się aby miały to być poważniejsze kontuzje. Gratulacje dla całej drużyny za to spotkanie. Błękit dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli! Za tydzień w hicie 10 kolejki rozgrywek nasz zespół zagra na terenie lidera, w Rzeszowie z Koroną. Spotkanie w sobotę o godzinie 11.00. Zapraszamy już dziś!