11. kolejka - zapowiedź.

Turniej na orliku w Czarnej - 14.10.2017 - godz. 10.00

Orlik młodszy:

Turniej na orliku w Żołyni - 14.10.2017 - godz. 10.00

W jedenastej serii gier przeciwnikiem Błękitu będzie Iskra Jawornik Polski. Spotkanie odbędzie się o nietypowej porze jak na mecze Błękitu, bowiem w sobotę o 11.00. Zmiana spowodowana jest weselem Łukasza Rupara, na które wybiera się znaczna część drużyny.

Iskra to jeden z bardziej znanych przeciwników Błękitu. Pierwsze bezpośrednie spotkania obydwu drużyn to rok 2011, gdy Błękit i Iskra mierzyły się wspólnie w "A" klasie. Od tamtej pory wspólnych pojedynków o ligowe punkty było osiem. Bilans jest zdecydowanie korzystny dla przeciwników, którzy wygrali pięć razy, raz był remis, a dwukrotnie lepszy okazał się Błękit. Ostatnie mecze miały miejsce w sezonie 2015/16, gdy Iskra awansowała do okręgówki. Obecny sezon jest trzecim w historii drużyny z Jawornika na poziomie klasy okręgowej. Ubiegły sezon zakończyli na dwunastym miejscu z dorobkiem 39 punktów. W przerwie przed obecnym sezonem w Iskrze doszło do zmiany trenera. Nowym opiekunem zespołu został Grzegorz Chwasta (w ubiegłym sezonie Orzeł Wólka Niedźwiedzka). W tabeli większych zmian jednak nie widać, bo Iskra podobnie jak w tamtym sezonie jest na dwunastym miejscu z dorobkiem 12 punktów. Złożyło się na to cztery zwycięstwa oraz pięć porażek. Ubiegłotygodniowy mecz z Sokołem Sokołów został przełożony na 19 listopada. Tak więc rywale mieli nieco dłuższą przerwę na odpoczynek, chociaż też nie bardzo długą, bo w środę 4 października rozgrywali swój mecz w ramach Pucharu Polski (przegrali w Grodzisku 1-6).

Tabela jest bardzo spłaszczona, więc trzeba jak najszybciej powrócić na zwycięski szlak. Taki sam plan mają z pewnością jednak rywale. W Błękicie nikt nie pauzuje za kartki, jednak z oczywistych względów na meczu zabraknie braci Ruparów. Zapraszamy serdecznie kibiców na ten mecz! Do boju Błękit!

PS. Łukaszowi Ruparowi oraz jego wybrance Natalii życzymy wszystkiego co najlepsze na wspólnej życiowej drodze!

autor: ~KIBIC 2017-10-13 14:34:35

avatar sto lat