Klasa okręgowa po rundzie jesiennej - podsumowanie.

• autor: tomziom, 2017-11-29 11:59

Ostatni tegoroczny mecz w klasie okręgowej rozegrano nieco ponad tydzień temu, pora więc na podsumowania. Pierwszym z nich będzie podsumowanie całej ligi – kto był najlepszy u siebie, kto nie radził sobie na wyjazdach, na czyje mecze warto było chodzić ze względu na dużą ilość bramek? Te wszystkie informacje zawarte zostały w tym tekście. Zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Na początek kilka luźnych wniosków, a na końcu już typowa statystyka. W rundzie jesiennej rozegrano 118 meczów, a więc o dwa mniej niż zaplanowano. Powodem takiego stanu rzeczy była pogoda, ta nie pozwoliła na rozegranie w pierwotnym terminie kilku spotkań i większość z nich odbyła się tydzień po ostatniej ligowej kolejce. Również tym razem nie zagrały ze sobą KS Stobierna z Bratkiem Bratkowice oraz Iskra Jawornik Polski i Sokół Sokołów – mecze te zostały ostatecznie przełożone na wiosnę i odbędą się w marcu. Zdecydowanym liderem tabeli jest Korona Rzeszów, która przegrała tylko raz – w ostatniej kolejce i raz zremisowała, dla odmiany w pierwszej. Pozostałe 13 meczów „w środku” wygrała i zanotowała bardzo imponującą serię. Do IV ligi awansuje tylko mistrz ligi i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to rywalom będzie bardzo ciężko dogonić lidera, który ma 11 punktów przewagi. W strefie spadkowej na ten moment aż pięć drużyn. Liczba spadkowiczów zależna jest od wydarzeń w IV lidze, a tam niezbyt dobrze radzą sobie Wisłok Strzyżów i Głogovia Głogów Małopolski i jeśli one spadną to pociągną za sobą również zespoły z okręgówki. W związku z taką sytuacją w walkę o utrzymanie zaangażowane będzie z pewnością pół ligi. Na ostatnim miejscu póki co absolutny beniaminek – Aramix Niebylec. Ta drużyna długo „uczyła się” okręgówki i pierwszą wygraną zanotowała dopiero w 12 kolejce. Na koniec udało się jeszcze wygrać dwa spotkania w dwóch ostatnich meczach i z pewnością kibice z Niebylca żałowali, że runda kończy się akurat w momencie jak ich zespół złapał niezłą formę. Strata do bezpiecznego miejsca wielka jednak nie jest i na pewno także ten zespół ma w planach utrzymanie i nie stoi na straconej pozycji. Pozostali beniaminkowie wystartowali już znacznie lepiej – Strug Tyczyn oraz Błękit Żołynia znajdują się w czołowej piątce. Tuż nad strefą spadkową znajduje się natomiast Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Zaskoczeniem na plus to na pewno postawa Korony, która w ubiegłym sezonie zajęła 10 miejsce w tabeli, a teraz jest na najlepszej drodze do awansu. Zadowoleni są też na pewno kibice Błażowianki, która zajmuje najniższy stopień podium, a w ubiegłym roku była tuż nad strefą spadkową. Niespodzianki in minus to na pewno postawa Sawy Sonina, która poprzedni sezon zakończyła na pudle, a teraz znajduje się w strefie spadkowej. Podobnie wygląda sytuacja z drugim zespołem Resovii Rzeszów – z piątego miejsca w ubiegłym sezonie teraz są na 15.  Z pewnością każda z drużyn ma jeszcze o co walczyć, tak więc runda wiosenna zapowiada się równie ciekawie jak jesień, a może nawet jeszcze lepiej.

Klasa okręgowa po rundzie jesiennej - statystyki:

118 - tyle meczów rozegrano w 15 kolejkach klasy okręgowej
424 - tyle goli padło we wspomnianych spotkaniach;
3,59 - średnia bramek na jeden mecz

Najwięcej zwycięstw: 13 – Korona Rzeszów
Najwięcej remisów: 6 – Sokół Sokołów Małopolski, Grodziszczanka Grodzisko Dolne
Najwięcej porażek: 11 – Aramix Niebylec