• Błażowianka Błażowa - Grodziszczanka Grodzisko Dolne 1:2

Resovia II Rzeszów 5:1 Aramix Niebylec
Sokół Sokołów Małopolski 3:1 Bratek Bratkowice
KS Stobierna 2:0 Iskra Jawornik Polski

Podsumowanie rundy jesiennej juniorów młodszych.

• autor: tomziom, 2017-12-20 15:53

Przerwa zimowa jest długa, można więc spokojnie podsumowywać to co działo się do tej pory. Dziś na tapet bierzemy występy juniorów młodszych Błękitu. To najstarsza z młodzieżowych grup naszego klubu, a więc zapewne w niedalekiej przyszłości Ci zawodnicy będą pukać do drzwi pierwszego zespołu. W rundzie jesiennej było bardzo dobrze, bowiem nasi młodzieżowcy zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

W obecnym sezonie ta grupa wiekowa zadebiutowała w lidze juniorów młodszych. W lidze grać mogli zawodnicy z roczników 2001 oraz młodszych. Nasz zespół od początku powstania to roczniki 2002 i młodsi i tak też było w tym sezonie. Oznacza to, że w wielu spotkaniach nasi gracze musieli mierzyć się z nieco starszymi rywalami. Nie przeszkodziło to jednak naszym piłkarzom w osiągnięciu świetnego bilansu dziewięciu zwycięstw oraz zaledwie dwóch porażek. Naszym juniorom w całej rundzie przydarzył się tak naprawdę tylko jeden słaby mecz, z LKS Wola Dalsza przegrany 0-4. Druga porażka to mecz u siebie z liderem tabeli KS Stobierna, czyli rywalem, którego nikt nie potrafił pokonać. Młodzi Błękitowcy imponowali przede wszystkim potencjałem ofensywnym i zakończyli rundę z 36 zdobytymi bramkami, co jest najlepszym wynikiem w lidze. W tabeli jak już wspominaliśmy wcześniej jest to drugie miejsce, ze stratą 4 punktów do lidera i przewagą 5 oczek nad trzecim Startem Borek Stary (który ma jednak mecz mniej). Ogólnie tabela wygląda nieco dziwnie ze względu na to, że szyki często psuła pogoda i aż trzy mecze Polonii Hyżne zostały przełożone na wiosnę. Pełna tabela ligowa do wglądu w menu po lewej stronie.

Przejdźmy do statystyk indywidualnych. W barwach juniorów Błękitu w meczach ligowych zagrało w tym sezonie 20 piłkarzy. Aż dziewięciu z nich wzięło udział w każdym z 11 spotkań. Byli to: Mikołaj Ożóg, Radosław Stybel, Dawid Fus, Szymon Pszona, Kordian Szczepanik, Arkadiusz Hader, Szymon Suszek, Kacper Kochman, Kacper Boguszewski. Najlepszym strzelcem, kolejny raz z rzędu został Kordian Szczepanik, który w 11 meczach zanotował 12 bramek.

Ta grupa trenuje od niemal trzech lat i z pewnością osoby śledzące ich postępy muszą je zauważyć. Wydaje się, że praca trenera Damiana Lica nie idzie na marne. Drugie miejsce w stawce 12 drużyn, dodatkowo w niemal każdej z nich występowali też nieco starsi gracze. W następnym sezonie nasz zespół w całości zostanie w juniorach młodszych, miejmy nadzieję, że już w klasie okręgowej. Warto podkreślić również wysoką frekwencje zawodników na treningach, jak widać ciężka praca popłaca, oby tak dalej!

Błękit ŻołyniaSokół Sokołów Małopolski
Błękit Żołynia   Sokół Sokołów Małopolski