Podsumowanie ligowe grup szkółki piłkarskiej.

• autor: tomziom, 2017-12-29 13:54

W trwającym sezonie 2017/18 nasz klub wystawił rekordową ilość pięciu drużyn do rozgrywek ligowych. Oprócz seniorów w klasie okręgowej zagrali także juniorzy młodsi (ich podsumowania już za nami), młodzicy, a także orlicy starsi i orlicy młodsi. Łącznie to aż pięć drużyn, a taka możliwość pojawiła się dzięki powołaniu w kwietniu tego roku Szkółki Piłkarskiej Błękit Żołynia działającej przy klubie. Dziś zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej właśnie w wykonaniu zawodników szkółki.

W szkółce na ten moment działają cztery grupy, oprócz wspomnianych we wstępie trzech które grają w rozgrywkach ligowych jest to jeszcze zespół żaków, który na ten moment trenuje oraz bierze udział w turniejach towarzyskich (również z sukcesami!). Oczywiście wszystkie grupy rozgrywają również mecze towarzyskie, a także turnieje, ich postępy można śledzić na stronie szkółki. W tym miejscu chcemy skupić się jednak na oficjalnych rozgrywkach ligowych rozgrywanych pod szyldem Podkarpackiego ZPN.

Młodzik:

Na początek na warsztat bierzemy najstarszą grupę szkółki, a więc młodzików. Grupa ta już w ubiegłym sezonie zbierała doświadczenie w lidze, gdzie grając młodszym rocznikiem nie miała wielkich szans na sukces. Tym razem grając już z rówieśnikami jest znacznie lepiej i zespół młodzików Błękitu zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 15 punktów. W grupie oprócz naszej drużyny występuje jeszcze pięć zespołów, a każdy w ciągu rundy rozegrał pomiędzy sobą mecz i rewanż, tak więc mieliśmy do rozegrania 10 spotkań. Błękit legitymuje się bilansem pięciu wygranych oraz pięciu porażek, bilans bramkowy jest niewiele, ale jednak ujemny i wynosi 25-31.

W tej kategorii wiekowej zespoły grają w dziewięcioosobowych składach, a mecze rozgrywane są dwa razy po 30 minut. W spotkaniach obowiązują zmiany hokejowe, także ciężko określić liczbę minut jakie zagrali poszczególni piłkarze. Wiemy natomiast, że w ciągu całej rundy w barwach Błękitu w ten kategorii wiekowej zagrało 20 zawodników. Czterech z nich – Wojciech Haładyj, Kamil Kłak, Kacper Podolec i Dawid Szlachcic zagrali w każdym z 10 spotkań. Pełna lista piłkarzy, a także krótkie opisy poszczególnych spotkań można znaleźć na stronie szkółki. Najlepszym strzelcem zespołu jesienią był Kacper Podolec, autor 9 trafień. Ogólnie do bramki przeciwników trafiało siedmiu różnych zawodników. Powrót do rozgrywek ligowych 14 kwietnia, gdy Błękit ponownie zmierzy się ze zdecydowanym liderem tabeli – Dynovią Dynów.

Orlik starszy:

Zespół orlików starszych swoją ligę rozgrywa w formie turniejowej. Pięć zespołów, które znajdują się w „naszej” grupie spotyka się na boisku jednej z drużyn i rozgrywa pomiędzy sobą mecze systemem każdy z każdym. Jedno spotkanie trwało w zależności od ustaleń pomiędzy trenerami około 15 minut. W ciągu rundy każda drużyna jest raz gospodarzem, co jesienią przyniosło nam 20 meczów podczas 5 turniejów. Mecze rozgrywane są w 7 – osobowych składach na boiskach typu Orlik, lub odpowiednio przygotowanych stadionach. W meczach również obowiązują zmiany hokejowe. W tej kategorii wiekowej w Błękicie zagrało łącznie 18 zawodników. Siedmiu z nich – Bartłomiej Filip, Łukasz Kulpa, Bartosz Sroczyk, Bartosz Leja, Bartosz Panek, Radosław Kuras i Krystian Lizak wzięło udział w każdym z turniejów. Aż dwunastu piłkarzy trafiało do siatki przeciwników. Najwięcej goli strzelił Wiktor Bechta, który ustrzelił rywali 10 razy. Przejdźmy w końcu do wyników drużynowych. Błękit z 20 rozegranych meczów wygrał 9 spotkań, 4 razy był remis, a 7 razy lepsi okazywali się rywale. Łącznie dało to dorobek 31 punktów i drugie miejsce w ligowej tabeli. Warto dodać, że nasz zespół jako jedyny pokonał lidera rozgrywek Crasnovię Krasne, dla której była to jedyna porażka w lidze. Błękit wygrał z nimi w jednym z meczów 2-1. Łączny bilans bramkowy naszej drużyny to 38-29. Powrót do rozgrywek ligowych 21 kwietnia, gdy wszystkie zespoły spotkają się na turnieju w Wólce Niedźwiedzkiej.

Orlik młodszy:

Zasady rozgrywek ligowych u orlików młodszych są identyczne jak u starszych. Tutaj również w lidze uczestniczy pięć zespołów, tak więc do rozegrania było 5 turniejów, co łącznie dało 20 meczów. Łącznie w tej kategorii wiekowej w barwach Błękitu zagrało 17 zawodników. Aż 11 z nich zagrało w każdym z turniejów, a byli to: Kamil Babiarz, Maciej Bejster, Dawid Frączek, Michał Glac, Krystian Jarosz, Łukasz Jawniak, Nikolas Kochman, Ksawier Kościelniak, Kacper Leja, Krystian Misztal, Dominik Wikiera. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny został Maciej Bejster, który zdobył aż 9 bramek. Ogólny bilans naszej drużyny 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 10 porażek. Łącznie dało to 24 punkty i czwarte miejsce w ligowej tabeli. Bilans bramkowy to 25-51. Część z wygranych spotkań to walkowery, bowiem nie zawsze na turniej udało stawić się wszystkim drużynom. Powrót na ligowe boiska nastąpi podobnie jak w grupie orlików starszych 21 kwietnia, kiedy to rozegrany zostanie turniej, którego gospodarzem będzie Start Borek Stary.

Kadry wszystkich zespołów szkółki oraz bieżące informacje na stronie szkółki: http://blekit-szkolka.futbolowo.pl oraz na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/Blekit.szkolka Zachęcamy do śledzenia postępów najmłodszych Błękitowców!

allmark