Remis po ciekawym meczu beniaminków.

• autor: tomziom, 2018-06-04 17:28

Strug Tyczyn - Błękit Żołynia - 3:3 (1:2)

Bramki: Marcin Dudek 24', 32', Bartłomiej Wawrzaszek 70'

Skład: A. Gwizdak (J. Ślęk 24') - G. Dudek, S. Bieniasz, Ł. Rupar, K. Markowicz (M. Pawlik 90'), M. Rupar (P. Noworol 75'), B. Danielewicz, B. Wawrzaszek (K. Tryniecki 80'), T. Czarnota, S. Koba (P. Walawender 61'), M. Dudek (P. Kowalski 72')

Więcej w rozwinięciu...

Tak padły bramki:

22 min. - Dośrodkowanie z prawej strony boiska gospodarzy wykorzystuje dobrze ustawiony napastnik Strugu, pierwsze uderzenie trafia w słupek, ale piłka wraca znów do wspomnianego gracza, który nie ma problemu z dobitką do pustej bramki. Strug - Błękit 1-0.

24 min. - Szybko rozegrana akcja Błękitu skutkuje wypuszczeniem na skrzydle Bartka Danielewicza, ten podciąga z piłką do linii końcowej, a następnie dośrodkowuje wprost na głowę Marcina Dudka, nasz napastnik przeskakuje obrońców i strzałem "po koźle" doprowadza do wyrównania. Strug - Błękit 1-1.

32 min. - Prostopadła piłka od Tomka Czarnoty w kierunku Marcina Dudka, ten wyprzedza obrońców i nie marnuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strug - Błękit 1-2.

56 min. - Niedokładne podanie przy wyprowadzeniu piłki przez Błękit skutkuje stratą na własnej połowie boiska, gospodarze błyskawicznie wykorzystują ten błąd i po nieco przypadkowym zagraniu dochodzą do sytuacji sam na sam. Strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy nie myli się i tym razem. Strug - Błękit 2-2.

70 min. - Kolejna długa piłka za linię obronną gospodarzy, z obrońcą ściga się Marcin Dudek i będąc w narożniku pola karnego zostaje przez rywala sfaulowany - rzut karny! Do piłki podchodzi Bartek Wawrzaszek i wykorzystuje "jedenastkę". Strug - Błękit 2-3.

71 min. - Rzut rożny dla Strugu z prawej strony boiska. Dośrodkowana piłka mija cały blok obronny Błękitu i dociera na długi słupek do kompletnie nieobstawionego gracza gospodarzy, a ten nie ma problemu ze skierowaniem jej do siatki. Strug - Błękit 3-3.

Ogólne podsumowanie meczu:

Do meczu ze Strugiem nasz zespół po raz pierwszy od bardzo długiego czasu przystąpił w pełnym składzie. Po ponad miesięcznej przerwie do gry wrócił też Szymon Bieniasz i od razu zajął miejsce w środku obrony. W porównaniu do meczu z Niechobrzem do jedenastki powrócił też nieobecny wówczas Łukasz Rupar, trener postanowił też wymienić skrzydłowych, bo od pierwszych minut oglądaliśmy Sylwka Kobę i Michała Rupara.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i już w drugiej minucie mogli prowadzić. Po długim zagraniu i niezdecydowaniu naszych obrońców do sytuacji sam na sam doszedł napastnik przeciwników, tę rywalizację wygrał jednak Gwizdak i wybronił to uderzenie, a dobitka przeleciała nad poprzeczką. Nie minęło wiele czasu, a piłka obiła słupek naszej bramki. Po mocnym strzale zza pola karnego gracza Strugu piłka trafiła właśnie w obramowanie bramki i wróciła w pole gry. W pierwszych 20 minutach gry Błękit oddał tylko jeden strzał, po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska do strzału głową doszedł Marcin Dudek, ale piłka leciała zbyt wysoko i nie zdołał oddać on celnego strzału. Po dwóch błyskawicznych bramkach gra stała się bardziej wyrównana, po prostopadłym podaniu od Dudka dosłownie centymetrów brakło Sylwkowi Kobie aby dojść do piłki, czujny na przedpolu był jednak bramkarz. Po drugim golu dla naszego zespołu Strug wydawał się nieco zagubiony i to Błękit na kilka minut przejął inicjatywę, ale nie przyniosło to poważnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. W samej końcówce pierwszej części gry wigor zaczęli odzyskiwać przeciwnicy i sprawdzili dwoma celnymi strzałami Kubę Ślęka, który pojawił się między słupkami już w 24 minucie zmieniając Adriana Gwizdaka, liczymy, że nie będzie to poważny uraz i nasz podstawowy bramkarz szybko powróci do treningów.

Po zmianie stron z impetem zaatakowali gospodarze, którzy mogli być zadowoleni z gry, ale na pewno nie z wyniku. Mieli kilka stałych fragmentów gry, a szczególnie groźne były rzuty rożne, ale paradoksalnie gola strzelili wówczas, gdy to nasz zespół miał okazję do kontrataku. W odpowiedzi w dobrej okazji znalazł się Koba, który wbiegł z piłką w pole karne i bardzo mocno uderzył na bramkę rywali, efektowną robinsonadą popisał się jednak bramkarz. Rzut karny i w efekcie gola Błękit okupił stratą Marcina Dudka, który zszedł z kontuzją. Na boisko nie zdążył jeszcze wejść w jego miejsce Przemek Kowalski a na tablicy świetlnej znów był remis. W końcówce znów bardziej konkretni byli gospodarze, a Błękit miał dwie groźne kontry. Po rajdzie Konrada Markowicza jego strzał minął dalszy słupek bramki, a innym razem Przemek Walawender odzyskał piłkę na połowie rywali i wycofał ją na 16 metr do nadbiegającego Danielewicza, ale jego uderzenie zablokował obrońca, nasi gracze reklamowali jeszcze zagranie ręką, ale sędzia był innego zdania. Groźniej było jednak pod naszą bramką. Z linii pola karnego na sprytny lob zdecydował się skrzydłowy Strugu, jego próbę na poprzeczkę podbił Ślęk, futbolówka zakotłowała się jeszcze na linii bramkowej, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił Grzegorz Dudek. Innym razem nie dogadali się nasi zawodnicy i ostatecznie żaden z nich nie wybił piłki co próbował wykorzystać gracz Strugu, jednak jego celny strzał był za słaby by pokonać Ślęka. Kolejna sytuacja to zagranie za naszą linię obrony i sytuacja sam na sam z Kubą, który dobrze skrócił kąt i wybił piłkę na rzut rożny. Podobnym efektem zakończyło się mocne uderzenie z dalszej odległości - również interwencją naszego bramkarza i rzutem rożnym. Ostatecznie po czterech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Mecz dwóch beniaminków, które nie walczą już o awans i nie są również zagrożone spadkiem na pewno mógł się podobać. Na boisku było dużo bramek i ciekawej dla oka gry. Kibice z pewnością mogli wyjść z meczu zadowoleni, chociaż fani obu drużyn mogą czuć też lekki niedosyt. Gospodarze, bo byli stroną przeważającą i dwukrotnie obili obramowanie bramki. Goście natomiast dwa razy prowadzili i z pewnością też mieli chrapkę na trzy punkty. Brawa dla Błękitu za to interesujące widowisko z dobrym rywalem. Za tydzień ostatni domowy mecz Błękitu w tym sezonie, na własnym boisku zagramy z Grodziszczanką Grodzisko Dolne.