Aktualności

Porażka w meczu o Puchar Polski.

• autor: cristiano988, 2010-08-08 19:47

Zorza Trzeboś - Błękit Żołynia 4:3

Niestety w pierwszym oficjalnym meczu sezonu 2010/11 Błękit przegrał w Trzebosi z miejscową Zorzą. W naszym zespole brakowało kilku graczy z podstawowego składu. Od początku meczu gospodarze objęli inicjatywę i stwarzali coraz to groźniejsze akcję. I tak jedna z nich w 12 minucie przyniosła bramkowy efekt. Szarżujący prawym skrzydłem zawodnik Trzebosi dograł piłkę na pole karne do kolegi z drużyny, a ten pewnym strzałem wyprowadził Zorzę na prowadzenie. Nasi zawodnicy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć na te ataki. Dwa razy uderzeń z dystansu próbował Piotr Noworol ale próby te okazały się nieskuteczne. Atakujący gospodarze w 31 minucie strzelili drugą bramkę. Po tym golu gra nieco się wyrównała i tak w 40 minucie przed polem karnym sfaulowany został jeden z naszych piłkarzy. Do piłki podszedł Dawid Czaja i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Trzebosi. Niestety minutę później po błędzie naszych obrońców padła trzecia bramka dla Zorzy. Wynik 3:1 utrzymał się do przerwy. Kilkakrotnie dobrymi interwencjami popisał się nasz bramkarz - Michał Benedyk. Po zmianie stron inicjatywę przejął Błękit. Nasze ataki były coraz dokładniejsze. Ładnie głową uderzał Dominik Cierpisz ale jego strzał wybronił bramkarz. Pięć minut po przerwie sędzia znowu podyktował rzut wolny zza pola karnego po przewinieniu na naszym zawodniku. Do piłki, tak jak poprzednim razem podszedł Dawid Czaja i znów skierował piłkę do siatki. Było 3:2. Nasi piłkarze dobrze radzili sobie z rozgrywaniem akcji lecz zawsze brakowało ostatniego podania i strzału na bramkę. Ponadto gospodarze zaczęli wyprowadzać groźne kontrataki. Jedną z takich akcji zakończoną strzałem, świetnie sparował nasz bramkarz. W 68 minucie po błędzie Roberta Macha piłkę przejął napastnik gospodarzy i strzałem w długi róg bramki zdobył czwartą bramkę dla Trzebosi. Dwie minuty później po raz trzeci faulowany za polem karnym został nasz piłkarz i po raz trzeci Dawid Czaja strzelił bramkę ze stałego fragmentu gry! Hat-trick z rzutów wolnych to naprawdę rzadkość. Gracze Błękitu do końca walczyli o strzelenie wyrównującej bramki i doprowadzeniu do dogrywki ale niestety okazało się to niewykonalne. Końcowy wynik meczu 4:3 dla drużyny z Trzebosi.

Najlepszy gracz naszej drużyny – Dawid Czaja

Skład: M. Benedyk – D. Lic, R. Mach, R. Noworol, P. Noworol – P. Słodki, K. Kilian, D. Czaja, K. Urban – D. Cierpisz, S. Koba

Więcej informacji na temat meczu pod nagłówkiem ostatnie spotkanie w napisie relacja.