Błękit Żołynia - Astra Medynia Głogowska 1:1 (1:1)

Bramka: Michał Rupar 29'

Skład:  W. Filip - T. Dobosz, G. Dudek, Ł. Wawrzaszek, G. Fus, S. Koba, P. Noworol, B. Wawrzaszek, D. Czaja, R. Noworol (J. Czaja 77'), M. Rupar

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

W 19 ligowej kolejce Błękit przed własną publicznością zremisował z Astrą Medynia Głogowska.

Całą pierwszą odsłonę meczu nasza drużyna była stroną dominującą. Nasz zespół mógł otworzyć wynik spotkania już w 6 minucie ale Dawid Czaja, w dobrej sytuacji, nieczysto trafił futbolówkę głową, po precyzyjnym dośrodkowaniu Piotra Noworola. Na kolejną okazję kibice nie musieli długo czekać, gdyż już minutę później minimalnie obok słupka bramki Astry strzelił Michał Rupar, po centrze Tomasza Dobosza. Chwilę później, pierwsze uderzenie na naszą bramkę zanotowali gracze z Medyni. Jednak strzał jednego z graczy gości był bardzo niecelny. W kolejnej akcji uderzali na naszą bramkę już z dużo lepszą precyzją ale na przeszkodzie w zdobyciu gola stanął Wiktor Filip, który popisał się piękną paradą. Kolejne minuty należały do naszych piłkarzy, którzy coraz częściej znajdowali się pod polem karnym przeciwnika. W kierunku bramki Astry dwa razy uderzał Bartek Wawrzaszek i raz Dawid Czaja. W żadnej z tych sytuacji golkiper Medyni nie dopuścił do tego aby piłka znalazła się w siatce. Dobrze spisującego się, jak do tej pory, bramkarza gości udało się pokonać w 29 minucie spotkania. Prawym skrzydłem w „szesnastkę” wbiegł Sylwester Koba, następnie uderzył w kierunku bramki. Interweniującemu golkiperowi przeszkodził nieco kolega z drużyny, nie pozwalając skutecznie złapać futbolówki. W tym zamieszaniu podbramkowym znalazł się jeszcze Michał Rupar, który umieścił piłkę w siatce. Po chwili, tuż obok słupka piłkę posłał Bartek Wawrzaszek po wcześniejszym podaniu od Dawida Czai. Mimo dominacji Błękitu, w 38 minucie meczu Medynia doprowadziła do wyrównania. Rywale w ciekawy sposób rozegrali rzut wolny, czym zaskoczyli naszych graczy. Jeden z piłkarzy Astry podał piłkę tuż przed pole karne do kolegi, a ten ładnym lobem posłał piłkę do siatki nad bezradnym Wiktorem Filipem. Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, doskonałą sytuację zmarnowali nasi zawodnicy. Rafał Noworol znalazł się z futbolówką przed „szesnastką”, następnie podał na prawe skrzydło do Sylwestra Koby, którego strzał zablokował obrońca przyjezdnych. Gdyby ten ostatni próbował uderzać „z pierwszej piłki” być może oglądalibyśmy drugiego gola w tym spotkaniu. W samej końcówce pierwszej połowy bardzo mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Dobosz. Strzał ten ponad poprzeczkę wybił golkiper gości. Do przerwy wynik 1:1.

Początek drugiej odsłony meczu należał do zawodników Astry, którzy kilkakrotnie byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Na naszą bramkę uderzali w 46 (strzał zablokowany), 48 (interwencja bramkarza) i 51 minucie (strzał minimalnie niecelny). W międzyczasie, również nasz zespół próbował zagrozić przeciwnikowi. Z rzutu wolnego w kierunku „krótkiego słupka” uderzał Bartek Wawrzaszek, ale ponownie dobrym refleksem wykazał się golkiper Medyni. Momentem kulminacyjnym drugiej części gry była 58 minuta meczu, kiedy gracze przyjezdnych byli najbliżej pokonania Wiktora Filipa. Piłkarz Astry uderzył w poprzeczkę zza pola karnego. Po tej sytuacji „uszło powietrze” z zawodników gości i to Błękit zaczynał dominować na placu gry. Głową na bramkę Medyni uderzał Rafał Noworol, jednak był to zbyt lekki strzał. Na koło 20 minut przed zakończeniem spotkania, z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Dawid Czaja. W międzyczasie, kilkakrotnie piłkarze Astry wyprowadzali szybkie kontrataki, które jednak często kończyły się na „pułapkach ofsajdowych” zastawianych przez  naszą drużynę. W końcówce spotkania ponownie ze stałego fragmentu gry futbolówkę do bramki próbował skierować Dawid Czaja ale tym razem uderzył zbyt lekko. Rezultat remisowy utrzymał się do końca spotkania.

Przez większą część meczu Błękit był zespołem dominującym na placu gry. Niestety nie udało się wykorzystać choćby jednej okazji więcej. Na pewno możemy być zadowoleni ze stylu gry naszej drużyny – szczególnie w pierwszej połowie. Dużo lepiej, w porównaniu z poprzednim meczem funkcjonował formacja defensywna. Miejmy nadzieję, że obraz gry Błękitu w następnym meczu z Albigową nie ulegnie zmianie, a poprawiona zostanie jedynie skuteczność.

Relacja z meczu oraz zdjęcia pod nagłówkiem ostatnie spotkanie.